Росія нікуди не йде? ПВК "Вагнер" йде з Малі, але "Африканський корпус" залишається, - ЗМІ

Росія продовжує підтримувати свої військові позиції в Малі, попри виведення з країни приватної військової компанії "Вагнер". Парамілітарне угруповання "Африканський корпус", яке контролюється Кремлем, оголосило про продовження своєї діяльності в західноафриканській державі. Про це повідомляє телеканал Al Jazeera, інформують Патріоти України.

Група найманців "Вагнер" оголосила про вихід з Малі після більш ніж трьох з половиною років активної присутності на території країни. Бойовики заявили, що виконали завдання з придушення повстанських формувань, повернувши контроль над ключовими регіонами під управління хунти Малі.

Водночас російська військова присутність у Малі не припиняється. Парамілітарне формування «Африканський корпус», яке створене за Кремлем після невдалого заколоту Євгєнія Прігожина проти російського військового керівництва в червні 2023 року, підтвердило наміри залишатися в країні. У своїй заяві корпус наголосив, що підтримка Бамако продовжується "на більш фундаментальному рівні".

Журналіст Al Jazeera Ніколас Хак повідомляє, що окрім діяльності "Африканського корпусу", російські військові радники продовжують свою роботу, зосереджуючись на навчанні місцевих сил і наданні технічної підтримки.

Експерти вказують на зміну формату російської участі у бойових діях. Так, керівник програми Сахель у німецькій фундації Конрада Аденауера Ульф Лаесінг зазначив агентству Reuters, що Росія може переключитися з прямих зіткнень на навчання та постачання обладнання.

Старший науковий співробітник Інституту досліджень безпеки Крістіан Ані додав, що "Африканський корпус" очікувано зосередить свої операції переважно навколо столиці Малі з періодичною участю в авіаударних операціях проти джихадистських угруповань.

Посилення напруженості у Малі пов’язане із низкою нападів на військові об’єкти, які призвели до значних втрат серед малійських солдатів та російських найманців. Зокрема, у одному з останніх нападів, за даними озброєних бойовиків, загинуло понад 30 солдатів на військовій базі Булкессі в центральній частині країни.

Відповідальність за напади бере на себе джихадистське угруповання "Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін" (JNIM). Крім того, за повідомленнями, деякі атаки на російських найманців здійснюють туарегські повстанці, яких нібито підтримала Україна.

Крістіан Ані вказує, що "Вагнер" усвідомив високу вартість своєї присутності в Малі. Водночас малійські сили та їхні російські союзники звинувачуються в численних порушеннях прав людини, серед яких ‒ напад на конвой у лютому, під час якого загинуло понад 20 цивільних, переважно туарегів, зокрема діти та літні люди. Такі випадки невибіркового насильства значно вплинули на репутацію "Вагнера", що, на думку експертів, стало однією з причин зміни формату російської військової присутності в Малі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Дочка Полякової розповіла про причину, через яку кинула українця-айтівця

неділя, 20 липень 2025, 16:40

Дочка української співачки Олі Полякової, 20-річна артистка і блогерка Марія Полякова розійшлася зі своїм бойфрендом-українцем у січні 2025 року, оскільки не бачила, що в їхніх стосунків є майбутнє. Про це вона розповіла 18 липня у коментарі українсько...

Працюють і жінки, й діти: Пропагандисти Кремля показали масштаб виробництва Shahed (фото, відео)

неділя, 20 липень 2025, 16:30

Російський пропагандистський телеканал "Звезда" випустив репортаж про виробництво безпілотників типу Shahed (у РФ їх називають "Герань"), якими країна-агресор РФ атакує Україну. Відео опублікував YouTube-канал WOLF SVR 20 липня, передають Патріоти Укра...