Росія перекинула до Лівії новітню ППО "Витязь". У Сирії знов гаряче. Повідомляють про ліквідацію та поранення "їхтамнетів"

Дайджест подій на Близькому Сході.

Дайджест подій на Близькому сході. 6 серпня 2020 року

Лівія: Прем’єр-міністр УНЄ Лівії Фаїз Сарадж прийняв главу МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу та главу МЗС Мальти Еваріста Бартоло в будівлі Президентської ради в Тріполі. Тристоронні переговори почалися в присутності представників преси і продовжилися за закритими дверима.

Напередодні трьохсторонніх перемовин, турецький міністр закордонних справ виказав сподівання, що надія на порозуміння з росією ще є. «Не все закінчено, тому що на полі ще є мир, проблема в Лівії не вирішена. Хафтар не вірить у політичне рішення, тікає зі столу переговорів і може напасти знову».

Хоча, миролюбні заяви Туреччини навряд чи будуть почуті «тією стороною». Допомогу яку отримав Хафтар від кремля навряд чи має слугувати справи миру.

Вочевидь, що однім з «подарунків» лівійському заколотнику стала новітня система ППО С-350 «Витязь». Дуже схожі на цю систему силуети були помічені біля нафтового порту Лас Лануф на узбережжі «Нафтового Півмісяця». І скоріш за все за пультами цих систем перебувають кадрові «їхтамнети».


На тлі активізація дипломатичних перемовин всіх з усіма. Бойова активність значно спала, але відходу вже накопичених сил з лінії фронту не помічалося. З тим, хафтарівці повідомили, що змогли з ходу зайняти невеличке місто аль Курайрат. В цьому населеному пункті із-за повітряної загрози з боку ЛНА, контингент сил лівійської армії незначний і такий хід з боку Хафтара міг цілком можливий. Але в УНЄ заперечили присутність сил противника в аль Курайрат.

Туреччина: МЗС Туреччини: Підписана сьогодні між Єгиптом і Грецією угода про демаркацію морських кордонів не має для Анкари ніякого значення. Цілком очевидна відповідь, бо внаслідок цієї двосторонньої угоди Туреччина втратила 21 500 км2 морської юрисдикції.


Сирія: Після добової перерви, асадити поновили атаки. Під прикриттям артилерії, сирійська армія з союзниками спробувала пробитися на фронті аль-Хаддада і пагорба Аль-Ракім в Джабал Аль-Акрад в північній Латакії. Спроби виявилися марними. Повстанці діяли впевнено, паралельно накриваючи артою групи підсилення асадитів ще на підході.

І скоріш за все, саме таким чином сьогодні був вбитий один російський офіцер, а ще декілька свинособак отримали поранення – про таке повідомляють джерела повстанців. На підтвердження цієї версії, стало відомо про прибуття евакогелікоптера в місто Кісінба для евакуації пошкоджених тушок русні. Бо спроба забрати їх звідти автомобільним транспортом була невдалою, оскільки повстанці з ПТРК спалили цей автомобіль.

На півдні Ідлібу аналогічні спроби просунутися асадити скоїли в напрямку міста Бінін в районі сіл Кансаба та Дейр Санбул. Обидві така само були невдалими. Активно працювала асадівська артилерія.

І вже другий день поспіль активін бойові дії розгортаються на півдні Сирії, в зоні турецької операції «Щит Євфрату». Асадити разом з терористами з РПК ведуть обстріли околиць і сіл біля міста Аль-Баб, в результаті яких сьогодні були поранені два підлітки. Періодично стаються стрілкові бої. Турецька артилерія відповідає точково, але потужно.

Інформаційна підготовка на пропагандистських каналах також атиквізувался.


Арабське невдоволення в провінції Дейр Ез-Зор докотилося і до Півночі Сирії. Крім арабів, які знаходяться в СДС, станом безпеки серед своїх соплеменників невдоволені араби, вихідці з південного-сходу, які опинилися в лавах протурецьких угруповань. В знак солідарності зі своїми братами вони провели попереджувальну акцію.

І якщо ці хлопці, все ж такі підуть у самоволку, в самій провінції Дейр Ез-Зор одними спаленими шинами навряд чи обійдеться. То як на мене, час заяви від американців для примирення курдської та арабської частини населення на контролюємих територіях Сирії вже настав.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

З архіву ПУ. Думав, що сусіди зрадіють, але натомість почув невдоволення: Ветеран АТО витратив понад 100 тис. гривень премії на ремонт під'їзду в будинку (відео)

середа, 2 грудень 2020, 23:05

Микола Маланіч отримав премію від мерії і витратив її на ремонт під'їзду львівської багатоповерхівки, де він живе разом зі своєю сім'єю. Чоловік самостійно профінансував ремонт. Завдяки йому в під'їзді встановили нову плитку, пандус, поручні, а також к...

"Проклятие индейского вождя ставит Байдена на колени перед Россией" - Рибніков

середа, 2 грудень 2020, 22:44

Когда грязный Байден неосмотрительно крал победу на выборах у мудрого Трампа, ему было невдомек, что все закончится бесславным падением, и это будет только начало... Когда грязный Байден неосмотрительно крал победу на выборах у мудрого Трампа, ему было...