Росія сьогодні проводить геноцид українців, бо світ тягнув із визнанням Голодомору, - історик

Кандидат історичних наук, заступник директора Інституту дослідження Голодомору Іван Петренко заявив, що Росія сьогодні проводить геноцид українців, бо світ тягнув із визнанням Голодомору. Тим самим демократичні країни загравали з Москвою. Про це він розповів "Суспільному", передають Патріоти України.

Петренко зазначив, що визнання Голодомору геноцидом – це насамперед встановлення правди, а також історичної й правової справедливості. Він переконаний, що весь світ відповідно має знати про злочинну сутність Москви, хоча вона й намагається прикривати її. Зокрема, через фальсифікацію історії та різну політичну брехню.

Проте наразі Кремль знову проявляє до українців свій злочинний характер. "І сьогодні вона здійснює геноцид українців, і це стало можливим не в останню чергу через те, що свого часу цивілізований світ, у своїй більшості, тягнув із визнанням Голодомору геноцидом, загравав із Москвою, заплющував очі на її злочини", – наголосив історик.

Петренко додав, що визнання світом Голодомору геноцидом має сприяти притягненню Росії до відповідальності. Йдеться про виплати Україні відповідних матеріальних компенсацій.

"Це має сприяти тому, щоб цей злочин більше ніколи не повторився. Світ має засудити Росію, сприяти її політичному переформатуванню і роззброєнню", – зазначив він.

Росія завжди перешкоджала процесу визнання Голодомору геноцидом. Агентура Кремля працювала для гальмування справи і поширення правди про цей злочин. Також у певні періоди українські політичні режими, які проводили проросійську й антидержавницьку політику, так само значно гальмували процес визнання.

Петренко зазначив, що Україна має продовжувати докладати зусиль, щоб світ визнав Голодомор геноцидом.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У загарбників під Угледаром щось пішло не так: Елітні вояки російської армії тікали, кинувши бронетехніку та поранених (відео)

неділя, 29 січень 2023, 9:10

"Российские морские пехотинцы под Угледаром бросили 5 бронемашин, своих погибших и раненых, и сбежали под огнём артиллерии 72 механизированной бригады ЗСУ", - Юрій Бутусов.

Аналітики ISW розповіли, чому російські окупанти так завзято штурмують Вугледар

неділя, 29 січень 2023, 8:48

Російські загарбники відновили наступальні атаки в районі Вугледара. Також окупанти розпочали невеликі штурми в Запорізькій області та навколо міста Донецька. Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що локалізовані атаки на Вугледар та населені...