Росія поступово закріплює свою перевагу в технологіях, зокрема у сфері ударних безпілотників, що створює серйозні виклики для ЗСУ - в Україні необхідно створити державну стратегію розвитку військових технологій. Таку думку висловила у Facebook керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська, передають Патріоти України.
За словами Берлінської, росіяни дедалі активніше нарощують технологічні спроможності й до кінця травня 2025 року можуть досягти здатності запускати понад тисячу ударних дронів типу "шахед" на добу. Як пояснює експертка, це результат державної політики країни-агресора, що передбачає залучення десятків тисяч провідних інженерів, зокрема з Китаю, Північної Кореї та Білорусі, а також масштабних інвестицій у розробки та компонентну базу.
"Ми намагаємося дотягувати на low tech, але дешеві, прості технології - це лише частина рішення. Потрібен стрибок на якісно новий рівень, а для цього потрібна фундаментальна і прикладна наука", - наголошує Берлінська.
За її словами, українці й так "зробили диво" на рішеннях з хобійного радіоринку та тримались так понад три роки, але зараз це вже не достатньо, вважає експертка. Бо ці рішення все більше долаються системними, монументально-науковими проєктами об'єднаних російсько-ірансько-китайських інженерних команд.
"Наші технології - це на 80% саме такі рішення. Ми вперлись у скляну стелю фундаментальної науки. Скляну, тому що ми розуміємо куди йти, але не маємо достатніх спроможностей", - пояснила Берлінська.
Вона підкреслила, що фундаментальна наука в Україні десятиліттями перебувала на узбіччі, і розвинути її за кілька років практично неможливо.
На думку Берлінської, зараз єдиний вихід - створення державної стратегії розвитку військових технологій. Це має стати пріоритетним завданням, адже без цього за кілька років не залишиться нічого, окрім зруйнованих українських міст та окупаційної влади. Експертка впевнена: "І якщо ми думаємо на рішеннях, зліплених з лайна і палок, протягнути ще кілька років війни, то це дуже погано закінчиться. Бо спершу ці рішення перестануть працювати, потім росіяни дадуть ще кілька game changers, а потім деморалізується армія і закінчимось ми".
Вона додає, що простим небайдужим людям, волонтерам, військовим, єдине, що можна зробити - виграти ще трохи часу для державних чиновників - об'єднувати інженерів, знайомити їх з військовими, допомагати тестувати їхні вироби на фронті та полігонах, шукати фінансування.
Експертка також підкреслила важливість підготовки нових спеціалістів, розуміючи, що це тривалий процес, який може зайняти від 5 до 10 років. "Але війна тільки починається. Щоб не програти остаточно вже завтра - думати і вкладатись потрібно вже зараз. Невідкладно", - наголошує Берлінська.
У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України спростували інформацію, поширену російськими пропагандистськими ресурсами щодо переговорів у Стамбулі, що відбулися 16 травня. Про це йдеться у повідомленні у Telegram, пе...
Під час виборчої кампанії кандидат у президенти Румунії Джордже Сіміон потрапив у курйозний випадок, переплутавши державні прапори. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на допис Сіміона. У своїй публікації, де Сіміон оголосив себе президен...