Росіяни волають, що Україна модернізувала ракету С-200 і вдарила нею по Керченському мосту: Якщо це правда, то наші зброярі створили щось краще, ніж ATACMS, - експерт

Якщо вірити заявам про модернізований засіб на основі 7-тоеного гіганта, ця зброя може дістати до Москви і далі

Днями російські окупанти заявили, що в Ростовській області пролунали вибухи нібито внаслідок застосування українськими військовими ракети з комплексу С-200. Цей комплекс – розробка 1950-1960-х років, призначена для знищення висотних цілей на значних дистанціях.

Як зазначив в ефірі "24 каналу" головний редактор Defense Express Олег Катков, одна з версій С-200 може знищувати об'єкти на відстані до 250 кілометрів. Проте є і недоліки таких давніх технологій – комплекс зробили стаціонарним, щоб забезпечити таку дальність ураження цілей.

"Його позиція – це така масивна інженерна конструкція, де всі пускові їздять по рейках. В С-200 – напівактивне радіолокаційне наведення. Радар, який підсвічує ціль, має антену площею у 24 метри. А довжина ракети – 10 метрів з вагою у 7,1 тонни. Розміром з автобус", – пояснив експерт.

Україна відмовилася від комплексу С-200 у 2013 році. Ймовірно, його ракети були б знищені в перші хвилини повномасштабного вторгнення, бо через їхню стаціонарність росіяни могли знати, де вони розташовані. Також окупанти знають технології, як приглушувати канал управління цими ракетами.

Крім цього, Катков прокоментував заяву російських пропагандистів про те, що Україна нібито модифікувала ракету до комплексу С-200 для ураження наземних цілей, а її дальність становить 600 км. За його словами, вірити ЗМІ Росії не варто, але на кадрах "бавовни" дійсно можна розгледіти обʼєкт, що нагадує ракету С-200.

Щоб переробити цю ракету для ударів по наземних цілях, необхідно змінити систему навігації, розробити мобільну пускову установку, яка зможе заряджати її паливом. Також є питання щодо бойової частини: ракета важить 7,1 тонни ваги, але бойова частина становить лише 220 кілограмів, з яких 90 – саме вибухові елементи. Також може бути потреба в заміні рідкопали вного двигуна, бо він має певні особливості при експлуатації.

"Якщо це все правда, то зброярі зробили дійсно титанічну роботу. Тоді Україна має вкрай цікавий засіб. Адже 600 кілометрів дозволяє накрити і Москву, і навіть Тверську область. Це краще, ніж ATACMS. Адже дальність в 600 кілометрів – це не 300 кілометрів. Це зовсім інший рівень зброї. Питання у кількості таких ракет", – наголосив Катков.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Дивовижне життя Івана Підкови. Козацький ватажок, що шаблею здобув трон господаря Молдови і був підло страчений у Львові за наказом короля, щоб врятувати Польщу від помсти султана

субота, 27 липень 2024, 18:15

Лідери козацтва пізніших часів відтіснили в пам'яті народу відчайдушного і умілого отамана, що з купкою запорожців став одним з вершителей доль Східної Європи і підняв роль українського козацтва до небувалих до того висот, перевершивши Байду Вишневецького

Жирна ціль для українських ударів: Що відомо про аеродром "Дягілєво", котрий вночі розносили в друзки БПЛА

субота, 27 липень 2024, 16:00

У Рязанській області Росії сьогодні вночі, 27 липня, гриміли вибухи. Росіяни повідомляли про роботу ППО по безпілотниках у районі НПЗ і біля військового аеродрому "Дягілєво", де розташовані бомбардувальники Ту-22М3 . Патріоти України пропонують ознайо...