Російський реванш: Як готувався третій замах на активіста Сергія Стерненка, ексклюзивні показання свідка (відеодоказ)

.

У 2018 році на одеського активіста Сергія Стерненка було скоєно три замовних напади. Під час першого його били битою, під час другого стріляли в потилицю, а під час третього — глибоко розрізали руку. Ці атаки стались одразу після участі Стерненка у протестах проти знищення міською владою Літнього театру та після того, як він організував серію акцій із протидії російській культурній експансії в Одесі.

Під час третього нападу Сергій почав захищатися від нападників ножем і поранив їх. Один із нападників, Олександр Ісайкул, утік із місця злочину, а другий, Іван Кузнєцов, помер від поранень.

За майже два роки від дня останнього нападу справа щодо цього нападу змінила кілька органів слідства, але результатів досі немає. Нападник Ісайкул утік з України, його навіть не допитали, а замовників не встановлено. Крім того, поліція вилучала зі справ про напади на Стерненка речові докази.

Свідок у справі нападу на Сергія Стерненка розповів про замовника, мотиви нападників та ціну, яку пропонували заплатити виконавцеві замаху. До вашої уваги ексклюзивне відео.

Деталі, які ми публікуємо, раніше не були відомі ані суспільству, ані офіційному слідству. На умовах анонімності безпосередній свідок розповів про своє близьке знайомство з одним із найманців, які напали на Сергія Стерненка, — Іваном Кузнєцовим. Свідок також детально розповів про особисту розмову з Кузнєцовим напередодні нападу.

Як тільки адвокати переконаються що свідку нічого не загрожує, показання будуть долучені адвокатами до матеріалів слідства.



Це повний відеозапис його розповіді, якого ми не обрізали та не піддавали іншому втручанню. Змінено лише голос і сховано обличчя чоловіка.

За словами свідка, він вирішив дати показання, бо дружив з Іваном Кузнєцовим, особисто чув від нього про планування замаху на Стерненка, а також про те, хто саме займався організацією нападу. Цією людиною був їхній спільний знайомий Олександр Подобєдов. Саме Подобєдова свідок звинувачує в загибелі свого друга. Чоловік вирішив говорити, бо, на його переконання, організатор злочину, який втягнув Кузнєцова у кримінал, досі не покараний.

Навесні 2018 року Іван Кузнєцов та Олександр Ісайкул напали на активіста Сергія Стерненка та його дівчину Наталію Усатенко під їхнім будинком в Одесі. Стерненко активно оборонявся, і під час його самооборони Іван Кузнєцов загинув.

За словами свідка, Іван Кузнєцов мешкав у місті Чорноморськ на Одещині, мав фінансові й сімейні проблеми і вживав наркотики, через що був змушений шукати легких грошей. Він познайомився з Олександром Подобєдовим і почав на нього працювати. Переважно це була охорона різних об'єктів, але інколи Подобєдов займався й рейдерством.

Чоловік, який це розповів, заявив, що раніше і сам працював з Подобєдовим, а тому, своєю чергою, допомагав мер Одеси Геннадій Труханов.

За словами свідка, за чотири дні до нападу на Стерненка, 20 травня 2018 року, Кузнєцов зустрівся з ним і повідомив, що Подобєдов отримав від Труханова замовлення "поламати нациста Стерненка", який йому заважає. Кузнєцов шукав для цієї справи співвиконавця і пропонував заплатити за це 1 000 доларів.

За чотири дні наш свідок дізнався, що Кузнєцов загинув під час нападу на Стерненка.

Він також додав, що був знайомий і з Олександром Ісайкулом, який теж працював із Подобєдовим. Ще йому відомо, що Віталій Посувайло теж міг працювати з цим кримінальним угрупованням.

Раніше Стерненко писав, що замах на нього організовували саме Подобєдов і Посувайло, а видання СЛІДСТВО.ІНФО оприлюднило документи, які свідчать, що Посувайло в день нападу на Стерненка був поблизу місця злочину.

Також Геннадій Труханов скаржився Володимиру Зеленському на Сергія Стерненка.

Зараз усі справи щодо нападів на Стерненка перебувають в СБУ, але недавно на сайтах МВС та Офіса генпрокурора повідомили, що органи узгодили між собою слідчі й процесуальні дії у справі "вбивства Кузнєцова".

Цю заяву сам Стерненко назвав політичним тиском, а низка правозахисних організацій виступили з відкритим зверненням, вимагаючи забезпечити об'єктивне розслідування та припинити політичне втручання.

Міністр внутрішніх справ не має права втручатись у будь-яке розслідування, а тим паче, коли воно перебуває в СБУ. Такі заяви від Офісу генпрокурора та МВС свідчать про те, що їх не цікавить об'єктивне розслідування і покарання винних у трьох спробах вбити Стерненка. Їм потрібно лише призначити винним того, хто не дав себе вбити.


Джерело: https://dt.ua/internal/napad-na-sternenka-eksklyuzivni-pokazi-svidka-343042_.html

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Уряд Шмигаля затіяв небезпечну гру. Програють усі", - Фурса

четвер, 4 червень 2020, 17:27

"Економічний націоналізм - черговий небезпечний популізм Уряд вирішив продати населенню свою програму, заснувавши ії на тезі про "український економічний націоналізм". Приправивши це сентенцією "так усі країни роблять", - пише у своєму блозі Сергій Фу...

"Мне в кафе нельзя, а Зеленскому можно? Слушайте, какого, собственно, х**?" - блогер

четвер, 4 червень 2020, 16:57

"Вот этого я уже совсем не понял: Зеленский с группой товарищей зашел в кафе, там они посидели, выпили кофе, пофоткались, само собой, поулыбались, выложили фоточки - ароматный кофе в Хмельницком. Это типа гарант соблюдения законности в стране", - пише ...