
Європейське космічне агентство (ESA) знищило 52-метрову мобільну вежу обслуговування стартового комплексу російських ракет "Союз-СТ" на космодромі Куру у французькій Гвіані. Про це 23 квітня повідомив колишній керівник пресслужби "Роскосмосу" Дмитро Струговець, передають Патріоти України.
Він написав, що перед керованим вибухом на самій пусковій установці було розрізано "тюльпан" – чотири фермові опори, на яких висіла ракета перед стартом, і кабель-щогли. Струговець опублікував відео вибуху.
Як повідомляє DW, інфраструктура, що залишилася, – монтажно-випробувальний комплекс, залізниця, сховища рідкого кисню й заправні станції – перейде до стартапу Maiaspace, "дочки" французької Arianespace, для запусків нової ракети. Для цього планують зберегти до 80% колишньої інфраструктури. Перший запуск ракети Maia запланували на 2027 рік.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...