Сполучені Штати встановлюють в Україні датчики, які можуть виявляти спалахи радіації від ядерної зброї чи “брудної бомби”. Мета полягає в тому, щоб у разі застосування Росією ядерної зброї на українській землі провину Москви можна було підтвердити. Про це повідомляє The New York Times, передають Патріоти України.
Команда підтримки ядерних надзвичайних ситуацій (NEST), тіньовий підрозділ атомних експертів під керівництвом агентства безпеки, співпрацює з Україною, щоб розгорнути радіаційні датчики, навчити персонал, контролювати дані та попереджати про смертоносну радіацію.
У заяві, надісланій The New York Times у відповідь на запитання журналіста, агентство заявило, що мережа датчиків розгортається “у всьому регіоні” і матиме можливість “охарактеризувати розмір, місце розташування та наслідки будь-якого ядерного вибуху”. Крім того, було сказано, що розміщені датчики позбавлять Росії “будь-якої можливості використовувати ядерну зброю в Україні анонімно”.
Це може здатися непотрібним кроком, враховуючи особливість грибоподібної хмари. Але якщо зброя була доставлена вантажівкою, танком або човном замість помітної ракети з траєкторією польоту, яку можна відстежити, з’ясувати її походження може виявитися майже неможливим.
Москва може неправдиво стверджувати, що Київ здійснив ядерний вибух на полі бою, щоб спробувати залучити Захід до глибшої допомоги у війні. Але теоретично, маючи сенсорну мережу, Вашингтон зможе вказати на власний аналіз ядерної атрибуції, щоб виявити, що Москва насправді була нападником.
Як пише видання, розгортання мережі датчиків виявлення застосування ядерної зброї свідчить про те, що США не вважають неможливим такий сценарій розвитку подій.
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...