Русанівка та Березняки - прірва - Солом’янка: Рейтингування мікрорайонів Києва по кількості прильотів від російських загарбників

Статистична безпека у столиці

Наймасовіша ракетна атака на Києв 2 січня за весь час війни вкотре підняла питання безпеки для киян. З опитування, що провели журналісти, добре видно ставлення до загрози з повітря: попри потужні вибухи далеко не всі пішли в укриття. Дехто під виття сирен вже прямував на роботу, а хтось мирно спав у власних ліжках. Звісно, спускатися в укриття чи ні - власна справа кожного. Проте якщо у вашому мікрорайоні "прилітає" чомусь частіше, ніж в сусідньому - варто замислитись, чи все так логічно у небажанні бодай сховатись від обстрілу за двома стінами.

Власне, питання про те, в яких мікрорайонах Києва найнебезпечніше, і вирішив поставити Інформатор. Зважаючи на те, що за офіційним комюніке міської влади 2 січня "прилетіло" аж у вісьмох районах з десяти, і, відтак, зрозуміти, де безпечніше, складно, ми вирішили розділити Київ на 50 мікрорайонів (за яким саме принципом - читайте нижче). Так ми перевірили, в який з них "прилітає" частіше, а де прильоти були штучними та незначними.

Редакція Інформатора вирішила не спрощувати собі роботу, використовуючи консервативний адміністративний поділ на 10 районів, як це робить офіційна влада у своїх комюніке. Адже у фразі "рештки БпЛА впали у Шевченківському районі" не більше інформативності, аніж в уточненні "Київ - столиця України": у цьому найбільшому районі столиці - і Майдан, і Лук'янівка, і більша частина Берестейського проспекту (до перейменування пр. Перемоги).

Тож ми вирішили логічно розділити територію Києва на 50 невеличких історично усталених мікрорайонів. Звісно, у столиці їх значно більше. Втім, деякі ми виключили з нашої карти обстрілів, щоб не плутати читача: вони або замалі для локалізації (Богуславщину і Реп'яхів Яр ми легкодушно назвали топонімом "Татарка", а маленьку за розміром Антифіївку - додали до "Куренівки", хоч це і не дуже правильно з точки зору міської географії). В інших випадках одні топоніми надто пов'язані з іншими, щоб вирізнятися самостійно. Саме так сталося з Вигуровщиною, яку було вирішено назвати "Троєщиною" через близькість та спорідненість.

Як - рахували "прильоти"

Власне, за нас карту "прильотів" уже склали упорядники Вікіпедії. Вона містить подробиці інцидентів, інколи детальні, інколи - лише натяки без конкретизації, приміром, адреси, куди впали рештки снарядів. До цих даних ми додали власні спостереження, а також дані з відкритих джерел про вибухи від ракет, яких з тих чи інших причин ще немає у матеріалі відкритої онлайн-енциклопедії.

Звісно, запусків ракет та інцидентів з їх збиттям (і падінням рештків на відкритій місцевості чи на промислові будівлі) було значно більше, ніж зазначено у відкритих джерелах і нашій карті. Проте ідентифікувати їх частіше за все не є можливим - бо просто немає адреси, де впали ракети, а визначення "Шевченківський район" чи "Поділ" потребують конкретизації.

У випадку, якщо "приліт" ставався на стику між мікрорайонами, як у випадку з ракетою, що вразила телевежу (вул. Дорогожицька, 10) між Сирцем та Лук'янівкою, бали отримували одразу обидва райони. Так само - і у випадку з Лук'янівкою та Татаркою: хоч будівля поряд зі ст.м. "Лук'янівська", у яку вже не менше п'яти раз поцілили окупанти, знаходиться у першому мікрорайоні, страждає також Татарка - житлові будинки по вул. Татарській, що зовсім поруч, стоять без скла.

У деяких випадках через брак конкретики ми взагалі виключали з рейтингу обстріли. Саме так сталося з масованою ракетною атакою на Київ 21 вересня: відомо, що уламки ракет падали у Голосіївському, Деснянському, Дарницькому та Шевченківському районах міста - але конкретні адреси офіційно не називалися, тож ми вирішили не вказувати їх і в нашому рейтингу навмання.

Рейтинг мікрорайонів Києва за кількістю "прильотів"

  • 0 прильотів: Караваєві дачі, Березняки, Саперна Слобідка, Кудрявець, Мінський, Лівобережний масиви, Русанівка;
  • 1 приліт: Шулявка, Академмістечко, ДВРЗ, Воскресенка, Святошин, Липки, Лісовий, Борщагівка, Відрадний, Печерськ, Куренівка, Почайна, Мостицький, Північно-Броварський, Вітряні гори;
  • 2 прильоти: Виноградар, Бортничі, Пуща-Водиця, Теремки, Соцмістечко, Голосіїво (нова забудова), Пріорка, Пирогів, Старий Київ (центральні вулиці старого міста), Чорна гора;
  • 3 прильоти: Сирець, Біличі, Деміївка, Ґалаґани, Чоколівка;
  • 4 прильоти: Татарка, Позняки, Осокорки, Поділ, Паньківщина, Харківський масив;
  • 5 прильотів: Берковець, Нивки, Оболонь, Троєщина, Видубичі (промзона);
  • 6 прильотів: Лук'янівка;
  • 9 прильотів: Солом'янка.
Рейтинг мікрорайонів Києва за кількістю "прильотів" та безпекою проживання - інфографіка

Тож де жити небезпечніше?

Самий перший погляд на рейтинг підсвічує диспропорції: ніби й сусідні між собою Мінський масив та Оболонь постраждали досить неоднаково. Це просто пояснити - напочатку повномасштабного вторгнення саме по Оболоні рашистські війська били зі ствольної артилерії. Втім, за кілька годин захисникам столиці вдалося відсунути загрозу від північної околиці міста.

Саме цим пояснюється і порівняно низький рейтинг деяких малих мікрорайонів, наприклад, Берківцю. В лютому/березні 2022-го зс рф стояли настільки близько до Києва, що могли дострелювати до будівель зі ствольної артилерії. Саме артснарядами вони влучили кілька разів по житлових будівлях на Берківцях, і по Біличах на Святошині. Також часто прилітало по Нивках - а по вул. Черняховського навіть дістали з "Граду".

Найнебезпечнішим районом виявилася Солом'янка - це "центральна" частина великого Солом'янського району міста, до якої входить і сусідня Чоколівка (їй також регулярно дістається від ворожих ракет та БпЛА). До речі, однією з найнебезпечніших вулиць Солом'янки є вул. митрополита Василя Липківського - туди "прилітало" вже не один раз. Відповідь на питання "чому" є складною: по-перше, обидва мікрорайони розташовані поряд з Міжнародним аеропортом "Київ", що є природньою мішенню для загарбників. По-друге - обидва, вочевидь, знаходяться на шляху в певного відсотка літаючих боєприпасів рф, що прямують до центру міста.

Хто і чому в небезпечній зоні

Небезпека для Троєщини пов'язана з об'єктами інфраструктури, що розташовано в районі. Це ж можна було б сказати про Видубичі - втім, з цього напрямку ракети заходять на Київ, і відповідь на питання полягає, швидше, в тому, що над промзоною їх зручніше за все (і безпечніше для населення) утилізувати.

Порівняно низькі місця в нашому рейтингу найцентральніших мікрорайонів, Паньківщини (місцина від вулиць Льва Толстого і Тарасівської у центрі і до річки Либідь, сюди ж ми включили залізничний вокзал), а також Старого Києва і Чорної гори пов'язані зі зміною тактики окупантів у жовтні 2022-го. Тоді, нагадаємо, зс рф перейшли до суто терористичної практики бомбардування міст, зокрема Києва, намагаючись виснажити системи ППО.

Де у Києві жити добре

Порівняно з іншими киянами, спокійніше живуть мешканці Кардач, Саперної Слобідки та Кудрявцю. Ці місцини, загублені на карті столиці, напевно, не цікавлять окупантів. А от на Лівобережжі відносно спокійно - на Русанівці, Березняках, околицях Лівобережної (втім, там також ставалися незначні інциденти), а також ДВРЗ - туди сталося кілька серйозних прильотів через залізничну інфраструктуру, один з них відображено у нашому рейтингу.

Зазначимо, що знаходження в низьких, відносно спокійних місцях рейтингу не є індульгенцією для мешканців Русанівки чи ДВРЗ. Ми наполегливо радимо не тішитися чи самозаспокоюватись, а під час небезпеки ховатись в укриття так само, як мешканцям багатостраждальної Солом'янки. Власне, під кінець другого року війни ця реакція вже має скластися в умовний рефлекс.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...