"Сейсмічні станції зафіксували вибух": Норвезькі вчені прокоментували підрив Каховської ГЕС

Сейсмологи з Норвегії зафіксували сейсмічні сигнали, які підтверджують що поблизу греблі Каховської ГЕС стався вибух тієї ночі, коли її було зруйновано. Про це повідомляє NPR, передають Патріоти України.

"Сейсмічні станції в Україні та Румунії зафіксували вибух на Каховській греблі того ранку, коли вона зруйнувалась", - йдеться у матеріалі видання.

Аналіз провела група NORSAR, яка здійснює моніторинг сейсмічних мереж по всій Європі. За їхніми даними, вибух стався 6 червня о 2:54 за місцевим часом в Україні. Наголошується, що це виявлення є першим незалежним доказом того, що гребля таки була підірвана, а не зруйнувалася через напругу, неправильне управління чи попередні пошкодження.

"Ми бачимо сфокусований імпульс енергії, що є типовим для вибуху", - сказав NPR Фолькер Ойе, сейсмолог з NORSAR, який аналізував дані.

За його словами, сейсмічні масиви не можуть визначити місце вибуху ближче, ніж у межах 20-30 кілометрів від дамби. Але Ойе наголошує, що вибухи в цій конкретній частині України трапляються рідко.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми чітко побачили агонію класичного олігархічного телебачення, яке домінувало чверть століття на плазмах і в головах багатьох українців", - Марина Данилюк-Ярмолаєва

четвер, 28 вересень 2023, 0:30

"І прийшли "шакалячі експреси" та "емоційно надкушені" і накинулись на улюблених ведучих 1+1 Коломойського. Тих самих, які переконували суд, що Ігор Валерійович еталонний патріот, який потребує хюгге і комфорту власного маєтку, а не СІЗО СБУ", - пише ж...

Американський документ з "переліком реформ" не містить нічого нового. Новий поворот тільки в одному - цей документ оприлюднили, - Клімкін

четвер, 28 вересень 2023, 0:15

"Американський документ з "переліком реформ" не містить нічого нового. Від слова "взагалі" - там вже все говорено і переговорено. Там є нагальні і супернеобхідні речі, а є те, що потребує окремої розмови. Новий поворот тільки в одному - цей документ св...