Сі Цзіньпін підтримав ядерні погрози Путіна, - експерт

Дослідник тайванського Інституту з досліджень національної оборони та безпеки Юрій Пойта вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін підтримав ядерні погрози Путіна. На думку експерта, для китайського президента важливо показати "свій позитивний імідж і свою раціональність". Таку думку він висловив в інтерв’ю, передають Патріоти України.

"В західному інформаційному просторі і західній дипломатії також ця теза була домінуючою тоді, коли нібито Китай зробив заяву про те, що він не бажав би застосування ядерної зброї і він проти ядерних погроз. Переважна більшість експертів сприйняла це як стримувальний фактор, а насправді дуже потужний меседж з боку китайського лідера російському президенту. Стосовно цього я був дуже скептичним", - зазначив він.

Після перегляду підсумкової конференції Сі та Путіна 21 березня дослідник разом із західними колегами дійшли до трьох висновків. "По-перше, Китай не сказав нічого нового. Якщо відкрити китайські документи по застосуванню ядерної зброї, то там чорним по білому написано про те, що Китай не буде застосовувати ядерну зброю і він проти її застосування взагалі. Тому Китай не сказав нічого нового. По-друге, він не назвав адресата цієї заяви і не сказав, що він проти ядерного шантажу з боку РФ. Російський президент також говорить про те, що він проти застосування ядерної зброї і проти ядерного шантажу. По-третє, до початку повномасштабного вторгнення Китай говорив про те, що всі сторони повинні зберігати холодний розум, він не хотів би бачити війну на європейському континенті.

Пізніше, під час американської зустрічі Шанхайської організації співробітництва у вересні минулого року, Китай знову сказав про те, що він нібито не хотів би бачити те, що відбувається в Україні. Але це не вплинуло на російського президента. Ці слова були риторичними і насправді не змінили його рішення стосовно вторгнення в Україну і стосовно продовження завдання ракетних ударів. Тому ми прийшли до висновку, що ці заяви китайського лідера були дешевим способом продемонструвати свій позитивний імідж і свою раціональність. Я дуже критично ставлюся до того, що Китай буде реагувати негативно і що він буде стримувати РФ від застосування ядерної зброї", - наголосив Пойта.


Джерело: ТСН.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У доньки російського актора-путініста в Україні знайшлася сестра – родичка революціонера Зеленського (фото)

четвер, 21 вересень 2023, 14:00

У доньки російського актора-путініста Володимира Машкова, акторки Марії Машкової відшукалася сестра родом з України. Про це родички розповіли на своїх сторінках в Instagram, передають Патріоти України. Сестру Машкової звуть Міла і вона родом з Харкова....

Прикол історії з поляками в тому, що Зеленський серед них має неймовірну популярність, - український письменник

четвер, 21 вересень 2023, 13:54

"Прикол історії з поляками в тому, що Зеленський серед них має неймовірну популярність. І ця історія може загалом вилізти ПіСу боком на виборах. Так само, як ви критикуєте українську владу за цю історію, деякі поляки критикують свою владу за неї ж. Усі...