Рак грудей — безумовно, небезпечне захворювання, яке оточене безліччю міфів. Патріоти України розповідають про найпоширеніші.
Насправді лише невеликий відсоток пухлин грудей виявляється раком. Але якщо ви виявите стійке ущільнення в грудях або помітите будь-які зміни в тканинах грудей, це не слід ігнорувати. Дуже важливо, щоб ви звернулися до лікаря для клінічного обстеження грудей. Можливо, знадобиться мамографія, щоб дізнатися, чи варто турбуватися з приводу ущільнення.
Насправді 1% всіх випадків раку грудей припадає на чоловіків. У чоловіків рак грудей може протікати дуже агресивно і важко, і смертність чоловіків вище, ніж у жінок, в першу чергу тому що вони мало обізнані щодо цієї проблеми. Ось чому чоловікам вкрай важливо звертати увагу на будь-які зміни в області ареол і сосків і своєчасно звертатися за консультацією до лікаря.
Мамографія або рентген грудей наразі залишається «золотим стандартом» раннього виявлення раку грудей. Здавлювання грудей під час мамографії не може викликати поширення раку. Що стосується радіаційного впливу, то мамограми вимагають дуже малих доз радіації. Ризик заподіяння шкоди від цього радіаційного опромінення надзвичайно низький.
Реальність є такою, що жінки, у яких в сімейному анамнезі був рак грудей (особливо якщо рак виявлений у найближчих родичів), насправді відносяться до групи підвищеного ризику. Однак більшість жінок з раком грудей не мають сімейного анамнезу. За статистикою, тільки у 10% людей, у яких діагностовано рак грудей, це пов’язано зі спадковістю.
Ви не можете заразитися на рак грудей або передати його в чужій організм. Рак грудей — це результат неконтрольованого зростання мутованих клітин, які починають поширюватися в інші тканини грудей. Проте ви можете знизити ризик захворювання, дотримуючись здорового способу життя, знаючи про фактори ризику і регулярно проходячи медичний огляд.
Насправді немає переконливих доказів того, що регулярне використання антиперспірантів або дезодорантів може призводити до раку грудей, проте їх безпечність все ще вивчається.
За даними Національного інституту раку, не у кожної жінки з небезпечної мутацією BRCA1 або BRCA2 розвинеться рак грудей або яєчників, хоча ймовірність розвитку раку грудей в такому випадку приблизно в п’ять разів вище, ніж у жінки, у якої немає такої мутації. Для людей, у яких виявлені шкідливі мутації, існують різні профілактичні заходи, які можуть бути прийняті для зниження ризику.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...