Скоро буде і в Маріуполі: Мазут із російських танкерів дістався берегів Азовського моря (фото)

Розлитий унаслідок аварії російських танкерів у Керченській протоці мазут дістався українських берегів Азовського моря. Супутникові знімки зафіксували нафтову пляму біля окупованого Бердянська. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на пост Маріупольської міської ради в Telegram.

Повідомляється, що в Азовському морі зафіксовано пляму нафтопродуктів площею 300 квадратних кілометрів. Раніше окупанти повідомляли про забруднені ділянки на узбережжі Бердянська протяжністю понад 14 км. "З урахуванням течій і напрямків вітру, ймовірно, мазут буде відносити далі до Маріуполя", - йдеться в повідомленні.

Як пише Центр журналістських розслідувань, станом на 11 січня пляма перебувала за 10 км на південь від Бердянської коси і розтягнулася майже на 100 км уздовж Білосарайської коси. Також є ймовірність, що мазут відноситиме на захід, у бік Арабатської стрілки.

На знімках супутника Sentinel-2 помітно, як пляма дісталася Бердянської коси 10 січня 2025 року. А вже наступного дня окупаційна влада в Запорізькій області підтвердила викид мазуту в Бердянську, а також повідомила про невеликий осередок забруднення на косі Пересип.

Дані окупантів про забруднення берегової лінії можуть бути занижені, як це відбувається в Криму. Ймовірно, найближчим часом слід очікувати нових викидів мазуту в Північному Приазов'ї.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Рішення російського командування спровокувало полювання на власні мобільні вогневі групи: Чому істерять Z-воєнкори й де зараз найгарячіше, - Злий Одесит

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:28

У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...

У Керчі після нічної атаки спалахнула пожежа на суднобудівному заводі "Залив", де окупанти виготовляють та ремонтують військові кораблі

п’ятниця, 26 червень 2026, 12:40

У тимчасово окупованій Керчі зафіксували пожежу та два осередки загоряння на території суднобудівного заводу "Залив". Про це у п’ятницю, 26 червня, пише Telegram-канал "Крымский ветер" з посиланням на супутникові знімки, передають Патріоти України . З...