"Близький до Трампа America First Policy Institute підготував до випуску доповідь «An America First Approach to U.S. National Security»/ «Підхід «Америка понад усе» до нацбезпеки США» - і дещо з доповіді оприлюднило Associated Press. Основний зміст: допомога Україні (якщо Трамп стане президентом) тільки в обмін на згоду на переговори", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Точніше: «спочатку програйте, тоді Америка допомагатиме» - автори доповіді розраховують, що ЗСУ втратять позиції, тоді Україна змушена буде піти на переговори і укласти якусь мирну угоду – а вже після США продовжить озброювати і підтримувати Україну в якості стримування Росії. При тому для фінансування відбудови України можна теж не витрачатись, а запровадити спеціальний збір з продажів російської нафти.
Автори ідеї якось не позначили в своїх обрахунках: скільки, на їхню думку, лишиться від України після очікуваного відступу ЗСУ для подальшої підтримки - половина по Дніпро? Менше? Чи «поразку і відступ ЗСУ» трампісти на повному серйозі трактують як «зупинка Росії на наявних рубежах»? В сенсі, от ЗСУ і союзники визнають, що не в змозі стримувати Росію, – і в цей момент окупаційні війська перестають просуватись і припиняють наступ? Якийсь в них геть фентезійний прогноз виходить.
Враження не пом’якшують і ближчі до реалій ремарки: що «майбутній дипломатичний прорив, ймовірно, не станеться раніше, ніж Путін залишить свою посаду». В сенсі, помре. Але наступ Росії почався вже зараз. Це в обрахунках аналітиків інституту Путін так швидко закінчиться – якщо переговори (а отже – смерть Путіна) заплановані одразу після відступу ЗСУ?
Таке. Опус America First Policy Institute якось геть не виглядає на адекватний аналіз, а тим більше прогноз.
З іншого боку, жанр ненаукової фантастики в ролі «політичного прогнозу, якщо переможе Трамп» стає чимдалі популярнішим. Скажімо, The Wall Street Journal теж спокусився публікацією подібного. Тільки автор – професор історії Католицького університету Майкл Кіммідж (колись працював в Держдепі). Основний сенс статті: «я передбачаю, що саме непередбачуваний Трамп вчинить у питанні України». Це навіть не рівень ворожіння на кавовій гущі.
Хоча для хайпу заява Кімміджа значно більш придатна, ніж доповідь інституту: професор твердить, що Трамп цілком може і сам перехопити в Путіна інструмент ядерного шантажу. «Як і Путін, Трамп може відмовитись вважати тактичну ядерну зброю забороненою для застосування в Україні. Він може зробити це, щоб зміцнити позиції за столом переговорів, в якості блефу чи просто щоб відділити себе від попередників» (тобто, всі лузери, а він – Д’Артаньян).
А далі – щире зізнання «а хтозна, що Трамп може зробити в реальності». «Він стріляє від стегна, найчастіше через соціальні мережі. Не маючи змоги припинити військовий конфлікт за 24 години, Трамп може підвищити ставки, і Путін може відповісти йому тим самим». В сенсі, Трампу може щось вступитись в голову, він раптово довбане ТЯЗ по російських окупантах – і розпочне Ядерну Світову.
Професор впевнений, що для Трампа це більш прийнятний варіант, ніж позиція лузера, котрий підтримував одну зі сторін війни – і ця сторона тупо програла. Тобто, і він програв. Ситуація з Україною, якби Трамп був при владі (чи якщо він буде при владі) «змусила б його боротися з головним страхом у політиці і в житті — уславитися невдахою».
--
По факту ми бачимо одночасне оприлюднення двох протилежних «прогнозів»:
1. Трамп підведе Україну до поразки і переговорів заради слави миротворця.
2. Трамп вдарить по окупаційній армії Росії ядерною зброєю, щоб не почуватись лузером, який підтримував сторону, котра програла.
Насправді жодна з цих версій не тягне на обґрунтований прогноз дій Трампа в якості президента США як союзника України".
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...