Спалах минулого: Як німці відкривали міст через Дніпро (фото)

Червона Армія залишила Запоріжжя на початку жовтня. Тоді питання відновлення мостів стало для німців гострим і на його вирішення було покладено багато сил.

В мережі показали відкриття німцями Стрілецького мосту в Запоріжжі. Його відновили в липні 1943 року. Світлини зробив фотограф Вальтер Холнегель, передають Патріоти України.

2 аркові мости з'єднували правий і лівий береги Запоріжжя через Хортицю. Їх відкрили 1931-го в часи сталінської індустріалізації. Були зруйновані в роки Другої світової війни.Спочатку запеклі бої між військами Вермахту та Червоною Армією тривали на околицях Запоріжжя з перемінними успіхами. Однак, уже 18 серпня 1941-го Генштаб наказав відступаючій Червоній Армії підірвати греблю ДніпроГЕСу. Разом із тим військовим наказали підірвати мости через Старий і Новий Дніпро, але на відміну від першого, зробити цього не вдалося. Німці успішно перейшли їх, сформували плацдарм на лівому березі Дніпра та на острові Хортиця.12 вересня під час вдалої контратаки радянські війська ліквідували плацдарм та встановили контроль над островом. Незабаром німці самі перейшли в контрнаступ, однак цього разу радянським мінерам вдалося підірвати споруди.Червона Армія залишила Запоріжжя на початку жовтня. Тоді питання відновлення мостів стало для німців гострим і на його вирішення було покладено багато сил. Уже 1943 року німці проклали відновленими мостами залізницю, якою перекидали підкріплення для армій на сході, а згодом евакуйовували їх. За декілька місяців споруди повторно знищили радянські льотчики. А в повоєнний час їх замінили на Мости Преображенського.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Почему российским туристам не нужно больше в Турцию - Рибніков

четвер, 6 серпень 2020, 0:18

С 1 августа Вяликая Россия частично возобновила авиасообщение с такой отсталой страной, как Турция, но зачем? Разумного ответа на этот вопрос нет, и вот почему. Принято считать, что турецкие отели в первую очередь привлекают российского туриста тем, чт...

Міста людей на Марсі: В мережі показали найцікавіші проекти колонізації "червоної планети" (фото, відео)

четвер, 6 серпень 2020, 0:07

Співробітники Interstellar Labs планують мережу біомів в Мохаві в Каліфорнії, яка може стати прототипом майбутнього житла на Марсі. В мережі оприлюднили проекти колонізації Марса, серед варіантів є кілька досить цікавих і практичних, адже останні випро...