Голова правління Українського кризового медіацентру, колишній надзвичайний і повноважний посол України в США (2015-2019 рр.) Валерій Чалий прокоментував вихід США з перемовин щодо російсько-української війни, передають Патріоти України.
"Вийшов (Трамп із перемовин щодо російсько-української війни, - ред.), уже ж заявили, що вийшов. Тобто ми ж говорили, що перед тим, як це все почало відбуватись, який статус був у США останні три місяці, може, менше трохи, - це статус посередника. Ви ж пам'ятаєте, хто пробував грати роль посередника? Дуже багато було пропозицій. Ну, реально в чомусь, в якихось моментах Саудівська Аравія пропонувала свої послуги, Туреччина - посередництво по шляху через Чорне море, зернова угода так звана. А США, всі очікували, що дійсно США можуть зіграти роль. Завищені очікування, але все рівно я також казав, що саме США можуть тільки бути посередником. Тому що Путін визнає тільки США або Китай. Китай в даному випадку дуже, на мій погляд, близький до Росії, надто близький. І США спробували це зробити. Тепер заява була - знаєте, коли немає результатів, то гучного виходу немає - була заява на рівні речниці Держдепартаменту. І далі заява віцепрезидента, що "ми ж де-факто вже не є посередниками", - сказав він.
Валерій Чалий зауважив, що наразі говорити про статус Сполучених Штатів як посередника в перемовинах між Україною та Росією не варто. Водночас він припустив, що США можуть повернутися до цієї ролі у разі, якщо раптом Путін захоче змінити позицію і для адміністрації Білого дому виникнуть сприятливі умови.
"Вони так, як вийшли, можуть заявити: а ми і не виходили. Скаже Дональд Трамп: о, нарешті, ми тут скільки місяців уже мучились, і тепер от ми як посередники досягли результату. Може так бути. А може бути так, що просто ми не будемо говорити про них як посередника, і вони цей статус не набули через міжнародні угоди. Бувають випадки, коли країна делегує посередництво. Україна не делегувала США посередництво. Ми хотіли і зараз хочемо, щоб тепер США повернулись в тій чи іншій ролі партнера. Ми хочемо партнера, який постачає зброю, який підтримує санкціями, який грає на ринках нафти для тиску на ворога і так далі, і так далі. І цей шанс з'явився.
У чому плюс? Кожен раз, коли ми говорили, чому G7, США не голосує як раніше, - "ми посередники", "ми ж не можемо проти Росії зараз голосувати, наша головна мета - мир". І все. Але, тепер немає таких підстав. Тобто тепер десь уже треба бути на правильному боці історії. Так чи інакше, це буде зараз підштовхувати весь політикум США до того, що ми очікували: більш сильної позиції по Путіну, по тиску на Росію. І це відбувається. Це насправді вже відбувається, хоча не в тих обсягах, що нам хотілось би", - додав Валерій Чалий.
Російський винищувач п’ятого покоління Су-57Е так і не з’явився на міжнародній виставці LIMA 2025 у Малайзії, попри офіційні заяви російських посадовців про участь літака у заході. Замість бойової машини, на стенді російської Об'єднаної авіабудівної ко...
Росіяни очікують масовану атаку з боку України, бо не просто так вночі 25 травня 10 їхніх урядових бортів евакуювали керівництво на схід за Урал. Таку думку висловив ветеран, майор запасу Олексій Гетьман, передають Патріоти України. "Вочевидь, що це не...