Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних війни з Китаєм та Росією, розширюючи свої звичайні збройні сили, зміцнюючи альянси і розширюючи свою програму модернізації ядерної зброї, заявила в четвер призначена Конгресом двопартійна комісія. Доповідь комісії зі стратегічної політики з'явилася на тлі напруженості у відносинах з Китаєм через Тайвань та інші питання, а також загострення непорозумінь з Росією через її вторгнення в Україну. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.
Високопоставлений чиновник, який брав участь у доповіді, відмовився повідомити, чи свідчать брифінги розвідки про будь-яке співробітництво Китаю і Росії в області ядерної зброї. "Ми стурбовані... Між ними може бути якась остаточна координація, яка приведе нас до цієї конструкції двох воєн", - сказав чиновник на умовах анонімності.
Результати перевернуть нинішню стратегію національної безпеки США, яка закликає до перемоги в одному конфлікті і стримування іншого, і потребуватимуть величезного збільшення витрат на оборону при невизначеній підтримці Конгресу.
Доповідь контрастує з позицією президента США Джо Байдена про те, що нинішнього ядерного арсеналу США достатньо для стримування об'єднаних сил Росії та Китаю. "Сполучені Штати і їх союзники повинні бути готові стримати і перемогти обох супротивників одночасно", - заявила комісія зі стратегічної політики. "Міжнародний порядок, очолюваний США, і цінності, які він відстоює, знаходяться під загрозою з боку авторитарних режимів Китаю і Росії".
У 2022 році Конгрес створив групу з шести демократів та шести республіканців для оцінки загроз США та рекомендацій щодо змін у звичайних та ядерних силах США. Китайська і російська загрози стануть гострими в 2027-2035 роках, тому "рішення необхідно приймати зараз, щоб нація була готова", йдеться в 145-сторінковій доповіді.
У доповіді говориться, що 30-річна програма модернізації ядерної зброї США, яка почалася в 2010 році і оцінювалася в 2017 році в 400 мільярдів доларів до 2046 року, повинна бути повністю профінансована для модернізації всіх боєголовок, систем доставки та інфраструктури.
США також повинні продовжити термін служби підводних човнів з балістичними ракетами та розмістити більше тактичної ядерної зброї в Азії та Європі.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...