"Себто, якісь «внутрішні джерела» предоставили купі медій, причому класу від серйозних до таблоїдів, різні плани нападу. Чому я стверджую, що це не вартує обговорення?
Ви не знаєте, чи є це реальність чи планова дезінформація. Ви не знаєте, чи є це «власне джерело» розвідкою, а якщо є, то якої країни. А може кротом? А може просто за гроші поставили - сюрприз, так теж буває і в західних медіа, я гарантую вам.
– Але ж от цей план виглядає доволі реалістично! – каже мені один дописувач.
Свята правда. І той виглядає реалістично. І отой теж. І план не атакувати, а шантажувати, виглядає досить реалістично. І план пробити суходольний коридор на Крим. І план удару через Харків та Азов, щоб оточити групу Об'єднаних сил. І план анексії Буджака. І план повітряного десанту в... да де завгодно. І ще багато чого.
Тож який сенс обговорювати взаємовиключні та рівнозначно можливі варіанти? «Краще перебдіть, ніж недобдіть». Ні, не краще.
Якщо ви не є військовозобов'язаним, якщо ви по життю чистий мирняк, вам треба мати план на випадок повномасштабної війни, це правда. Тільки вам його треба мати з 2014-го року. Якщо ви його за сім років не розробили, то зараз може й не допомогти, бо ви не дуже розумний і навряд чи зможете тим планом скористатися з таким-то рівнем смекалки. Вибачте.
А більше вам нічого не треба. Особливо вам не треба бігати по соціальних мережах з криками «алярм», бо зробите ви не краще, а набагато гірше.
Істинно кажу, не так я боюсь російського нападу, як повторення 2014-го року, коли по соцмережах бігали істеричні матрони, рвучи сиве волосся на усіх частинях тіла та перемикаючись зі «свічечка, хлопчики» на «влада зливає патріотів в казанах» з частотою у півгодини. Попутно засвічуючи позиції, доводячи солдатських матерів до серцевих нападів та ховаючи справжні дані у потоку безперервного трешу.
Сутність російських планів – створити хаос, спровокувати істерію, змусити вас перебдіти так, щоб від вашого бдєжу очі різало. І щоб ви під кожним кущем діверсанта бачили, поки діверсант насправді спокійно йде по вулиці.
Вірте в Збройні Сили. Зараз все залежить від них. Хочете допомогти – плітіть сітки, жертвуйте гроші, поможіть волонтерам. А бігати з «от ще звідки вони можуть напасти» не варто. Вони можуть звідусіль, і ви не допомагаєте".
Дипломат, міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін вважає, що Сполучені Штати мають важелі впливу на Росію, аби змусити її до миру, передають Патріоти України. "Це ж гра про те, власне, чи вдасться Путіну прив'язати до реального пере...
Насправді азербайджанський президент Ільхам Алієв не прибув на парад 9 травня у Москві не через участь в урочистостях з нагоди дня народження свого батька та попередника на посаді Гейдара Алієва, що святкувалося 10 травня, а через низку образ та розбіж...