"Напередодні новорічних свят в українському (і не тільки) сегменті соціальних мереж спостерігався ажіотаж навколо «прогнозу» Дмитра Гордона про «завершення гарячої фази бойових дій в Україні до Нового року». Звичайно, жоден зі справжніх політичних експертів та й, здається, більша частина широкого загалу всерйоз цей «прогноз» не сприймала, було дуже багато іронічних дописів, але це стало новиною, яку майже всі обговорювали", - пише політолог Володимир Фесенко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"А тут ще з’явилася інформація про якійсь «таємний літак» з урядового спецавіазагону РФ, який відвідав Нью-Йорк і Вашингтон. І це тільки додало конспірологічного туману і дало поштовх різноманітним версіям про нібито таємні переговори між США і Росією. «Таємні переговори» між США і Росією обговорювали в соцмережах навіть люди, яких раніше не помічали у схильності до конспірологічних теорій.
Оцей новорічний вибух політичної конспірології став своєрідним діагнозом і стану громадської думки в Україні, і самої політичної ситуації навколо теми війни і миру. Значна частина людей (і не тільки у нас) взагалі схильна довіряти конспірологічній інформації. Але нинішній соціально-психологічний стан українського суспільства і невизначеність подальших перспектив війни або миру створюють додаткове сприятливе підґрунтя саме для різноманітних конспірологічних припущень. Чимало українців втомилися від війни, хочуть її припинення, дехто — навіть будь якою ціною. За даними соціологів близько половини українців сподіваються, що президентство Трампа сприятиме припиненню війни, яка триває вже майже три роки.
І не варто дивуватися, що деякі діячі інформаційно-політичного ринку починають використовувати ці очікування припинення війни в своїх інтересах, продукуючі сенсаційні новини, шо війна ось-ось припиниться, та ще й перед святом, як чарівний подарунок під новорічну ялинку. Це дуже прагматичне, якщо не цинічне, використання суспільних очікувань для того, щоб банально привернути увагу до себе, і підняти рейтинги своїх ютуб-каналів. Якщо частина суспільства прагне дива, то чому б не стати його пророком. І якщо дива не сталося, то завжди можна пояснити, чому так трапилося. Врешті решт вже була показова історія в Росії з сенсацією про «Путіна в холодильнику». І нічого, автор цієї сенсації і досі є популярним політичним коментатором, зокрема і в українському інформаційному просторі.
Сприятливим підґрунтям для конспірології є не тільки очікування чогось позитивного (в нашому випадку — завершення війни), а й страхи. Хтось сподівається на швидкий мир, а хтось, навпаки, побоюється, що це буде несправедливий мир, до якого нас примусять всупереч нашої волі. І саме тому суто конспірологічна інформація про «таємний російський літак» породжує конспірологічні припущення про «таємні переговори», після яких нас примусять до несправедливого миру. І прихильників цієї версії не хвилює відсутність будь яких, хоча б відносних підтверджень цих переговорів, а раціональні контраргументи не сприймаються. Але це і не дивно, раціональні аргументи проти конспірологічних тверджень, на жаль, не працюють. До речі, історія з російським літаком в США пояснюється, навіть офіційними російськими джерелами, доволі просто — заміна посла РФ в США, часткова ротація дипломатичного персоналу у Вашингтоні (посольство РФ) і у Нью-Йорку (представництво РФ в ООН). В умовах західних санкцій прямого авіасполучення між США і Росією не має, тому, мабуть, і скористалися літаком зі спецавіазагону.
Парадокс штучної сенсації про завершення війни перед Новим роком полягає в тому, що ми одночасно побачили і провал цієї вигадки, і її інформаційний успіх (ажіотаж навколо Дмитра Гордона та його сенсаційного «прогноза»). Правда, повторювати цей трюк в майбутньому буде складно — довіри до джерела інформації буде набагато менше. А от попит на конспірологічну інформацію, на жаль, нікуди не зникне. І необхідність протистояння політичній конспірології залишається актуальною".
"Про створення Мін'єдності влада говорить з 2022. Однак на ділі - Україна не має наразі жодної програми, щоб мотивувати українських біженців повертатися додому. Натомість Європа має багато напрацювань у цьому напрямку і створює нові програми", - пише п...
У ніч проти 7 січня російська блогерка і пропагандистка Настя Івлєєва хотіла першою привітати своїх підписників у соціальній мережі з Різдвом. Втім, переплутала Різдво з Великоднем і написала «Христос Воскрес!», зазначають Патріоти України. Підписники ...