Так виборювалась 61-мільярдна допомога Україні: The Times розповіла, як британська дипломатія зіграла на слабкостях Трампа, спонукавши того підтримати голосування в Конгресі

Трамп підтримав виділення $61 млрд допомоги Україні… аби посилити свій інавгураційний тріумф у січні. Таку інформацію оприлюднила найсолідніша газета Сполученого Королівства The Times. Телеграм-канал Орестократія зробив вижимку з оригіналу публікації

Поважне британське видання докладно розписало подвиг своїх дипломатів, які нібито переконали республіканця Трампа підтримати законопроєкт про виділення Києву $61 млрд. Чимало фрагментів цього «панегірика» будуть цікавими українському читачеві, оскільки в деталях зображують, наскільки маніпулятивними є залаштунки світової політики.

Міністр закордонних справ його величності Девід Кемерон запропонував Трампові підтримати Україну зараз, аби той зміг... у січні 2025-го укласти "мирну угоду" між Києвом та Москвою.

Меседж Кемерона був простим: «За яких ідеальних умов ви як президент зможете укласти угоду про припинення війни [між Україною та Росією] в січні? Якщо обидві сторони завʼязли по лінії та платять за це непомірну ціну». ЗСУ повинні втримати до того часу фронт, тому їм потрібно більше грошей на зброю. Якби до січневої інавгурації путін пішов на Київ, то переможець американських виборів не зміг би виглядати миротворцем.

Українців слід підтримати у війні, щоб у разі перемоги Трамп успадкував тупикову ситуацію, — головний меседж Кемерона, на що кандидат від республіканців відповів: «Ніхто не вказував мені на це. І я радий, що ми поспілкувалися». Після цього Трамп написав в Х: «Ми всі хочемо безпечної та сильної України».

Ще одним проукраїнським амбасадором є Борис Джонсон. У часи премʼєрства він був близьким до Трампа, а 2024-го двічі відвідав США для лобіювання українських інтересів у Конгресі. Характерно, що Трамп також звертався до Бориса за консультаціями. Зусилля експрем'єра мали три цілі. ҐЗмусити Конгрес виділити гроші для України.

Домогтися, щоб кошти, заморожені з російських рахунків у межах санкцій проти Москви, були перенаправлені до Києва. «Настав час змусити Росію заплатити. Позбудьмось цього тривожного паралічу та використаймо ці заморожені російські активи, щоб допомогти фінансувати Україну», — написав експрем'єр.

Джонсон наполягає на тому, щоб українці мали право застосовувати західну зброю по цілях на території РФ.

Схоже, сучасній дипломатії слід уже змінювати свій комунікативний інвентар: дедалі слабше працюють розмови про цінності демократії, про Америку як гаранта безпеки та світового поліцая... тоді як у Кемерона дуже добре спрацювало оте пацаняче: "Як тільки тобі набридне захищати Україну, ти програєш китайцям Тайвань". Якщо вірити The Times, британські політики маніпулювали політичними слабкостями Трампа, граючи на його марнославстві та згодовуючи йому нехитрий міф: ти зможеш сказати, що був дипломатичним і військовим генієм, який завершив російсько-українську війну. Це практично дослівна цитата з тексту, і не виключено, що саме такі ігри й стали однією з причин, чому Конгрес США ухвалив рішення про виділення Києву таку очікувану допомогу.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Рано чи пізно США знищать бажання в китайського бізнесу працювати з РФ. Наслідки в Китаї розуміють усе більше й більше людей", - Швець

понеділок, 20 травень 2024, 23:50

"Чому китайці бояться американських санкцій?" - пише у своєму блозі Антон Швець. "Ви часто можете чути, що Китай допомагає РФ. І Китай дійсно допомагає, ну, як країна. І є певна державна політика компартії щодо взаємодії з РФ. Але насправді десь полови...

Росіянам, схоже, наказано вірити у те, що рептілоїди активізувались, - Сергій Фурса

понеділок, 20 травень 2024, 23:30

"Ми тут жартували-жартували, а росіянам схоже наказано вірити у те, що рептілоїди активізувались. І в Ірані у них вийшло навіть краще ніж у Словаччині. Не в образу словацькій літературі буде сказано... Що ж, ми звісно не проти, але тоді, щоб довести цю...