Танки залишаються "королями": Військові аналітики розповіли, як нові види озброєнь міняють ситуацію на полі бою

Ті, хто пророкують зменшення ролі танків у війнах, поспішають з висновками. Танк — гусенична, броньована і важкоозброєна бойова машина, яка домінувала в сухопутних війнах протягом століття. Безпілотники, звісно, також важливі, але не можуть замінити танки.

Коли два роки тому Росія розпочала повномасштабну війну проти України, танки очолили атаку і оборону. Російська армія, яка просунулася вглиб України, налічувала до 2 тисяч танків, включаючи деякі з новітніх моделей Т-72 і Т-90. Кожен з них мав три екіпажі й 125-міліметрову стабілізовану основну гармату і важив понад 40 тонн, зазначає The Telegraph.

Українські танки, близько тисячі з яких включали Т-64 місцевого виробництва — також з трьома екіпажами й стабілізованою 125-міліметровою гарматою зустріли російські сили й спочатку завдали їм поразки, а потім протягом наступних дев'яти місяців відкинули росіян до нинішньої лінії фронту на півдні й сході України. Від початку повномасштабної війни, росіяни втратили близько тисячі танків, а українці — кілька сотень, повідомляє видання.

Зброя, яка пошкодила чи знищила танки налічувала міни, артилерію, протитанкові ракети й інші танки. Але потім, дещо змінилося. Обидві сторони, і українці зокрема, почали брати на озброєння невеликі дрони.

Так сталося, що FPV-безпілотник є ідеальною протитанковою зброєю. Оскільки він може вражати танк там, де його броня майже завжди найтонша: у верхній частині. В час коли безпілотники не були такими популярними, й коли були спроектовані всі сучасні танки, інженери очікували атаки здебільшого спереду. Тому вони змістили вагу своїх танків до передньої частини — і заощадили на даху.

Візьмемо до прикладу американський M1 Abrams, який зі своєю 120-міліметровою гарматою і потужним турбінним двигуном вважається найпотужнішим танком у світі. Він має композитну броню — суміш сталі з вольфрамом або ураном та іншими матеріалами, яка спереду забезпечує такий самий захист, як і тисяча міліметрів сталі. Але зверху захист еквівалентний лише 25 міліметрам сталі. Це настільки слабкий захист, що безпілотник вартістю в кілька сотень або тисяч доларів може знищити 70-тонний танк Abrams вартістю 10 мільйонів доларів.

Апокаліпсис безпілотників, який переживають російські й українські танкові війська, може здатися аргументом на користь того, щоб покласти край 100-річному домінуванню танка в теорії сухопутної війни. Але цей аргумент упускає ключовий момент. Насправді, інженерам досить просто змінити баланс конструкції танка, додавши броню зверху за рахунок передньої частини. Це має забезпечити досить хороший захист від невеликих безпілотників.

Шведські інженери зробили це кілька років тому, коли додали товсту броню до верхівки своїх танків Strv 122, місцевих версій німецького Leopard 2, який в цілому схожий на M1. Шведи були стурбовані ракетними атаками і їхнє вирішення цієї проблеми випадково вирішило і майбутню проблему. Проблему безпілотників.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Росіяни захопили чергове село на Покровському напрямку, - DeepState (мапа)

субота, 27 липень 2024, 9:20

Російські військові окупували село Вовче Покровського району Донецької області. Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState, передають Патріоти України. "Ворог захопив Вовче та просунувся в Яснобродівці, Красногорівці, біля Діброви та Желанного", ...

Народні прикмети на 27 липня. На Пантелеймона-цілителя українці здавна моляться за поранених військових. Того, хто порушує заборони цього дня, може спіткати пожежа

субота, 27 липень 2024, 7:05

27 липня за новим церковним календарем (9 серпня за старим) - день пам'яті великомученика Пантелеймона, цілителя. За старим календарним стилем - день пам'яті святих отців шести Вселенських соборів і преподобного Стефана Махрищського. . Пантелеймон нар...