Тегеран здивував усіх. Чи покарають винних у катастрофі? - Іван Яковина

Україні не треба занадто тиснути на Іран, якщо ми хочемо отримати від нього визнання провини і компенсації.

"Треба сказати, що Тегеран дуже здивував практично всіх, коли визнав свою провину за загибель літака і всіх його пасажирів з екіпажем. Командування корпусу вартових ісламської революції офіційно оголосило, що в столичній системі ППО стався збій, літак був прийнятий за ворожу ціль і збитий", - пише у своєму блозі Іван Яковина, передають Патріоти України, та продовжує:

"Зазвичай держави не визнають своєї провини за помилково збиті літаки. Ні СРСР в 1983 році, ні США і Лівія в 1988 році, ні Україна у 2001 році, ні Росія у 2014 році офіційно не визнали своєї відповідальності за збиті ними пасажирські лайнери. А Іран ось несподівано виявився чесніше за всіх.

На мою думку, це сталося відразу з ряду причин:

По-перше, більшість загиблих були іранцями. Навіть ті пасажири, яких зараз називають канадцями, на ділі були емігрантами з Ірану, тобто в Тегерані їх вважають «своїми». Виходить, що для них ця катастрофа – майже внутрішня справа.

По-друге, швидкому визнанню допомогла позиція України. Нам не треба тиснути на Іран, якщо ми хочемо отримати від нього визнання провини і компенсації. Київ, на щастя, так і вчинив. Він не став тиснути на Тегеран і дозволив йому визнати свою провину, не втрачаючи при цьому обличчя і гідності.

На сході така делікатність дуже дорого коштує. Я думаю, що іранці за це повинні українцям виплатити величезні компенсації. Не менше мільйона доларів за кожного загиблого. Звичайно, грошима людей не замінити, але багато життєвих проблем гроші все-таки можуть зняти.

По-третє, іранці визнали провину, оскільки заперечувати її було вже майже неможливо. Спочатку весь світ побачив кадри того, як в літак влучає ракета. Потім українські фахівці вивчили уламки і побачили на них отвори від вражаючих елементів ракети. Це вже був прямий і залізобетонний доказ.

Всі три ці фактори спрацювали. Це добре, але ще не кінець історії. Зараз Україні потрібно отримати від Ірану виплату компенсацій, а також домогтися адекватних покарань для тих людей, хто збивав літак.

Чи покарають винних у катастрофі

Зараз у багатьох знову буде велика спокуса кричати і тиснути на Іран. Але я впевнений, що треба зберігати все той же холодний і спокійний тон діалогу. Тоді, я впевнений, винні швидко отримають заслужене покарання, а сім'ї загиблих – гроші від уряду Ірану.

Ви знаєте, я розумію тих людей, які вимагають зараз максимально жорстко засудити Іран, приєднатися до санкцій проти нього, повністю розірвати відносини або щось ще…

Щойно сталася справжня трагедія і емоції дуже сильні. Але в міжнародній політиці емоції – це дуже, дуже поганий порадник. Для досягнення успіху в цій сфері будь-якій країні необхідно бути абсолютно раціональною. Іноді – навіть через силу.

І ви знаєте, я навіть трохи здивований, що в України поки що виходить пройти це страшне випробування дуже гідно – спокійно і з холодним розумом. Сподіваюся, що так буде і далі".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Российские аналитики подозревают, что украинский президент расчищает себе дорогу к захвату Крыма", - Василь Рибніков

четвер, 20 лютий 2020, 0:26

Саме на це і натякав своїм відірваним ґудзиком на Радбезі український диверсант Кислиця. «Конфуз украинской дипломатии! - пишет российская пресса. - Украинская дипломатия сегодня не в форме и не по уставу! Кислица стал посмешищем в Сети!». Такого крупн...

"Украинская армия готова к отражению полномасштабного наступления на Донбассе, и вот почему", - волонтер

середа, 19 лютий 2020, 23:51

У нас є десятки тисяч людей, які з 2014 по 2019 рік воювали на сході України і мають прекрасний бойовий досвід. "Украинская армия готова к отражению полномасштабного наступления на Донбассе, и вот почему. У нас есть три огромных преимущества", - пише в...