Тепер до дітей ходить Бабай: У Старобільску окупанти заборонили Святого Миколая

В окупованому Старобільську Луганської області окупанти заборонили Святого Миколая і натомість привезли свого "Киш Бабая". Про це повідомляє очільник Луганської ОВА Артем Лисогор, передають Патріоти України.

"У Старобільську окупанти скасували відзначення Дня Святого Миколая по усіх закладах освіти. Мовляв, це суто українське свято, тому подарунки малечі готувати не слід. Замість цього дітей вітатиме, зокрема, Киш Бабай з Татарстану, якому надали так зване шефство над деякими окупованими громадами Луганщини", – повідомив він.

За даними Лисогора, один такий Бабай вже виступив напередодні на виставці народного господарства, куди дітей звозили примусово.

Хто такий Киш Бабай

Сучасний Киш Бабай є спробою влади Республіки Татарстан, що входить до складу РФ, створити власний національний "аналог" Санта Клауса та Діда Мороза з усіма характерними для них рисами. На практиці окрім назви він мало чим відрізняється від російсько-радянського Діда Мороза.

У Татарстані стверджують, що їхній Киш Бабай буцімто базується на образі одного з персонажів тюркського фольклору – зимового божка чи то духа Киш Бабая, який був чимось на кшталт тамади на святі для іншого бога.

Цікавим є той факт, що слово "бабай", яким лякають дітей східні слов’яни, йомовірно, передалося нашій мові саме від тюркського слова "бабай". Самі тюрки позначають цим словом дідуся, або просто старого чоловіка. Але наші пращури наповнили слово негативним змістом і зробили його синонімом "злого духа", що добре ілюструє їхнє ставлення до сучасних їм тюрків – степових кочовиків, з якими русичі та праукраїнці вели постійні війни.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Про це не можна мовчати! Влада пішла проти українців. РФ готує нову операцію. Чим все обернеться? - Снєгирьов

понеділок, 26 лютий 2024, 9:34

Політолог та військовий аналітик Дмитро Снєгирьов розкрив історичні аспекти Придністров’я. Снєгирьов детально розповів про те, як усе було насправді, що приховує історія, яка помилка влади стала фатальною і чому так відбулося. Крім цього він також відп...

"Або перехвилювався, або зовсім не володіє загальною ситуацією на фронті": Військовий-блогер про заяву верховного головнокомандувача Зеленського щодо втрат обох сторін

понеділок, 26 лютий 2024, 9:01

Популярний телеграм-канал ветерана "Айдару" Станіслава Бунятова '"Снайпер+" критично відірвався про заяву Зеленського щодо втрат українців та російських окупантів в ході двох років інтенсивної війни. . "З приводу слів президента про втрати. . Як я і ...