Якщо Україна зможе сильно натиснути на Ізюм, продовжуючи контрнаступ на Херсонщині, то росіяни постануть перед важким вибором - їм доведеться або відійти з своїх західних позицій навколо Ізюма, або спромогтися десь наскребти більше особового складу та техніки, щоб спробувати врятувати ситуацію. Такими висновками поділився американський Інститут дослідження війни (ISW, передають Патріоти України.
Дослівно: "Серйозність дилеми, що стоїть перед російським вищим командуванням, ймовірно, залежить від здатності України проводити масштабні контрнаступні операції одночасно на кількох напрямках. Якщо Україна зможе сильно натиснути на Ізюм, продовжуючи перехід у контрнаступ у Херсоні, то російські війська постануть перед важким вибором.
Їм, ймовірно, доведеться вирішити або відмовитися від своїх західних позицій навколо Ізюму на користь захисту своїх наземних комунікацій (GLOC) далі на північ і схід, або виділити більше особового складу та техніки, щоб спробувати утримати нинішню лінію фронту".
Деякі ключові висновки аналітиків ISW:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року та його фактичного провалу з перших днів виникало безліч прогнозів, як розвиватиметься ця війна, як швидко вона закінчиться і з яким результатом. Але жоден із "остаточних" прогнозів ...
1. Куп'янський напрямок . - Противник продовжує спроби "рішуче" розширити тактичний плацдарм на північ від міста в районі Дворічної та Новомлинська до оперативного рівня. Для цього його командування ввело у бій майже всю 69-ту мотострілецьку дивізію (...