"Це директива, а не рекомендація": Польща буде змушена подовжити тимчасовий захист для біженців з України, - Радіо Свобода

Рада Європейського союзу за рекомендацією Єврокомісії має подовжити дію директиви про тимчасовий захист для біженців з України до 2025 року, передають Патріоти України.

Як повідомляє Радіо Свобода з посиланням на власні джерела у дипломатичних колах, рішення має бути ухвалене, 28 вересня. Подовження директиви не вимагатиме одноголосного голосування і може бути затверджене кваліфікованою більшістю голосів.

Рада ЄС спочатку спробує затвердити рішення одноголосно під час засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС, щоб продемонструвати єдність ЄС. Але якщо Варшава почне вдаватися до блокування, рішення ухвалять більшістю.

Поки що лише Польща висувала заперечення щодо подовження тимчасового захисту. Наразі Варшава вимагає збільшення фінансування від ЄС на утримання біженців.

Як заявив в коментарі Радіо Свобода єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміт, після затвердження продовження цієї директиви країни-члени будуть зобовʼязані її виконувати. "Це директива, а не рекомендація", – сказав єврокомісар, коментуючи заяви від речника польського уряду про те, що Польща наступного року не подовжить тимчасовий захист для українців.

"Сподіваюся, що якщо це рішення буде ухвалене, то країни-члени ЄС все-таки його виконуватимуть, бо якщо вони не виконуватимуть його належним чином, вони повинні будуть доповісти нам, як вони поводитимуться з особами, які все ще перебувають у їхніх країнах і потребують захисту", – сказав Шміт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Формування стратегічних та оперативних резервів противника... - Машовець

четвер, 7 грудень 2023, 8:05

1. Формування стратегічних та оперативних резервів противника станом на ранок 2.12.2023-го р. . Джерело

Шторм V... - Злий Одесит

четвер, 7 грудень 2023, 7:15

Джерело