Це не Корольов: Розробник радянських ракет, про якого мовчить Москва, - журналіст

"Знайомтеся: Гельмут Греттруп, "батько" радянської ракетної програми. Саме так, не Корольов, а він був творцем перших радянських ракет на базі знаменитої німецької ФАУ-2", - пише журналіст Павло Бондаренко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Якщо Вернера фон Брауна знає увесь світ як керівника американсткої ракетної програми, то про Гельмута Греттрупа, який в Німеччині був його першим заступником і розробляв системи управління ФАУ-2, відомо одиницям.

У 1946 році його з Німеччини було вивезено до Радянського Союзу разом ще з 500 німецькими фахівцями у ракетній галузі. Працювали німці на мальовничому острові Городомля посеред озера Селігер. Сергій Корольов тоді був лише начальником відділу. Протягом 7 років Греттруп закладав основи радянського ракетобудування. Після повернення до Німеччини у 1953 році став провідним спеціалістом у царині інформаційних технологій.

Дружина Гельмута Груттрупа, за ініціативи якої й відбулася його одісея в СРСР, згадувала, що коли по телевізору уперше показали ракетоносій, який запустив у космос Гагаріна, її чоловік заплакав. Греттуп упізнав "свою" ракету, у створення якої він вклав стільки труда...

Помер Гельмут Греттруп 5 липня 1981 року в Мюнхені. Досі москва не визнає внеску німецьких спеціалістів у радянську ракетну програму, так само, як замовчує внесок Манфреда фон Арденна у створення радянської атомної бомби; як не розповідає чим займався Хуго Шмайссер в СРСР...".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...