"Ці плани відомі тільки вузькому колу людей": Рахманін дав прогноз, коли чекати максимальної ескалації на фронті

Росія готується до широкомасштабного наступу, очікувати його можна вже в найближчі тижні. Росія намагатиметься здобути бодай якісь "перемоги" до річниці повномасштабного вторгнення, а також поспішатиме завдати Україні максимального ураження до прибуття обіцяних країнами Заходу танків та сучасної артилерії. Серйозні бої чекають на Україну, найімовірніше, у період із лютого по квітень. Про це розповів народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки оборони й розвідки Сергій Рахманін в інтерв'ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару, передають Патріоти України.

За словами Рахманіна, навіть побіжний погляд на карту бойових дій дає розуміння, де теоретично можуть розгорнутися найгарячіші бої. Однак великий наступ може бути успішним насамперед за умови, що сторона, котра наступає, б'є по супротивнику там, де той цього найменше очікує.

"Якщо подивитися на карту, нескладно зрозуміти, де теоретично може наступати або українська армія, або армія агресора. Питання великого наступу – це насправді мистецтво, тому що ти маєш вдарити, з одного боку, там, де тебе не чекають, з іншого боку, там, де у противника найслабша оборона або просто слабка оборона… і там, де в тебе є можливість підтягнути необхідну кількість резервів. Це шахова партія, але противник теж не дурень – і він теж намагається прораховувати певні ходи, тому починається гра нервів і гра мізків", – наголосив нардеп.

Він припускає, що той самий новий великий наступ військ держави-агресора може розпочатися вже у найближчі тижні. "Зараз гадати, де саме буде широкомасштабний наступ… Це спроба вгадувати, тому що замисли, які виношуються в Генштабі ЗСУ, в генштабі агресора, вони відомі тільки вузькому колу людей, тим більше ці плани можуть коригуватися. Просто треба налаштовуватися на те, що, на превеликий жаль, найближчий місяць, можливо навіть тижні будуть важкими, складними, й достатньо серйозні бої будуть в проміжку між лютим і квітнем", – заявив Рахманін.

Він наголосив, що після "часткової мобілізації", яка триває досі, Росії вдалося зібрати кількасот тисяч нових вояків, частину з них навіть відправили на навчання та злагодження. Завдяки перекиданню "мобіків" на передову війська РФ змогли посилити тиск, зокрема, на Донеччині.

"Росіяни провели відносно успішну і достатньо велику мобілізацію, вона продовжується в них і зараз. Вони мобілізували щонайменше 300 тисяч, з яких 150 відразу не перекинули на лінії фронту, вони мали час для того, щоб належним чином повчитися і злагодитися. Це теж важлива обставина. Росіяни за рахунок збільшення кількості особового складу підвищили тиск на певних ділянках фронту, і це проявилося передусім у районі Бахмута й Соледара, де зараз за рахунок чисельної переваги й абсолютного нехтування жертвами вдається пробивати нашу оборону. Вони теж мають певні проблеми, пов’язані з відновленням втрат у найбільш боєздатних частинах, із певною боєприпасною дієтою", – зазначив Рахманін.

Часовий відтинок у три місяці, коли прогнозується серйозне загострення на фронті, нардеп пояснив поспіхом Кремля на тлі анонсованих західними партнерами України поставок бронетехніки та артилерії. "Вони розуміють, що за певний час ми отримаємо частину важких озброєнь, насамперед ідеться про бронетанкову техніку, танки, бойові машини піхоти й також певну частину артилерії, зокрема самохідну. Їм важливо спробувати вдарити до того, як ми встигнемо отримати це озброєння, до того як у стрій будуть поставлені навчені військові, до того, як ми створимо кулак, на який можемо розраховувати, плануючи наступ. Тому для росіян важливо вдарити саме в цей період, коли ЗСУ ще не укомплектовані", – зазначив Рахманін.

Водночас він звернув увагу на те, що в Росії цілком можуть планувати "великий наступ" до першої річниці повномасштабної війни проти України. "Друга причина, як не дивно, як не смішно, в тому, що росіяни, особливо Путін, прив’язуються до певного символізму, до певних дат, до певних маркерів, і я думаю, що ближче до річниці початку повномасштабної агресії йому потрібні будуть якісь достатньо відчутні перемоги", – зазначив член парламентського комітету.

Втім, багато що залежатиме від погодних умов та від того, наскільки теплими будуть останні тижні зими та дощовим початок весни. "Можливо, наступ буде і раніше, але є нюанси. Зокрема це погодні умови, сухість ґрунту. Зрозуміло, можна йти і по багну, але як показали бої на півночі на початку широкомасштабного вторгнення, є ризик втратити велику кількість танків у болоті", – переконаний Рахманін.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Заявили про біду у ЗСУ на півдні. Катастрофічні втрати і мінна пастка. Сирського підставляють - Снєгирьов

понеділок, 22 липень 2024, 0:10

В чому причина невдалого контрнаступу ЗСУ у 2023 році? Наступальні операції проводились паралельно з обороною Бахмута? Чи забезпечили армію усім необхідним? Поради партнерів щодо контрнаступу були далекими від реалій? Для чого насправді озвучили втрати...

Чому Україна єдина у світі у 19-21 сторіччях армія, яка не воює дивізіями та корпусами - Бутусов

неділя, 21 липень 2024, 23:22

Чому Україна єдина у світі у 19-21 сторіччях армія, яка не воює дивізіями та корпусами та чому генерали ухиляються від відповідальності? Основна проблема війни - визначення відповідальності командирів усіх рівнів за результат, тобто за знищення ворога,...