Не залишив вибору для УПЛ, хоч і з матчами без глядачів, й національний карантин (до 3 квітня, який вже продовжений до 24-го числа). На вулицях Європи пандемія, і футбол справді відходить на другий план. Однак спричинені зупинкою турнірів проблеми нікуди не діваються. Навіть більше – вони наростають, наче сніжна лавина, погрожуючи перетворитися на справжній футбольний колапс, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
"Розглянемо всі можливі сценарії для життя українського футболу та прогнози, як в реальності вийде з ситуації УПЛ.
У чемпіонаті України на момент зупинки зіграно 23 тури з 32-х (відіграний повністю перший етап турніру і 1 тур другого етапу). Тобто після карантину в УПЛ залишається 9 турів, а також ще плей-оф за Лігу Європи, який визначить долю однієї путівки в ЛЄ.
Крім того, своїх півфіналів і фіналу чекає й Кубок України – це ще два ігрові дні. Все це треба встигнути завершити до 30 червня. Це своєрідний дедлайн від УЄФА, який європейський союз визначив на екстреному засіданні 17 березня.
Час. В теорії, часу на завершення чемпіонату повинно вистачити – з 24 квітня до 30 червня в розпорядженні команд буде фактично два місяці. Але, як мовиться у відомій приказці, "гладко стелять на папері, а проблеми лізуть в двері".
Якщо 24-го в Україні знімуть карантин і дозволять відновити чемпіонат (хоча б без глядачів, для початку), то у команд залишається рівно 10 тижнів (10 вікендів) до 30 червня. Майже один в один, щоб дограти чемпіонат за звичним графіком. До того ж залишається ще Кубок України (два ігрові дні) і "лігоєвропейскій" плей-оф (теж два ігрові дні) – це вже на матчі посеред тижня, по середах-четвергах.
Але це за умови, що УПЛ буде готова на всі 100 стартувати відразу після зняття карантину 24 квітня, в перший же вихідний (25-26 квітня). В запасі тільки 1 "ігровий день", і для відхилень або будь-яких перенесень вже ніяк немає маневру.
Про дати легко міркувати в кабінетах, але ніяк не на футбольному полі. На практиці команди будуть не готові фізично, щоб відразу після карантину 25-26 квітня почати грати.
Зараз футболісти здебільшого займаються вдома (всередині приміщень), максимум – у себе у дворі, якщо проводять карантин у приватних будинках. Спортсмени загалом зберігають фізичну форму, але втрачають тонус, необхідний для бігу та динамічної роботи. Через це падає витривалість і страждають бігові навички.
Водночас спортивні лікарі вже зазначили, що навіть в разі спортивних занять у домашніх умовах не можна відразу починати повноцінно грати – будуть травми. Футболісти все більше "застоюються" вдома, і в разі різкого додавання повноцінних ігрових навантажень м'язи не витримають... Про командну роботу та ігрові зв'язки зараз взагалі замовчується.
Тому клуби постараються максимально маневрувати в ситуації – попросити у УПЛ хоч якийсь час після кінця карантину, щоб нормально попрацювати, відновлюючи водночас спільні тренування самостійно. Але наразі це неможливо – зібратися групі в 20 з гаком людей не дозволяється. Однак на групи менш як 10 осіб фактичної заборони немає. Маючи достатню інфраструктуру й чітко продумавши процес, клуби можуть по-своєму "викрутитися" і почати тренуватися "по-карантинному" вже в середині квітня. Але за умови, що епідемія не буде набирати масштабів.
За деякою інформацією, УПЛ має намір відновити сезон не раніше, ніж у травні, незважаючи на будь-яку дату зняття карантину в квітні. Зокрема, озвучується навіть 15 травня (хоча це і запізно). Таким настроєм Ліга дає клубам сигнал, що дасть їм час "оговтатися" після карантину, але потім доведеться грати в турборежимі.
Якщо спиратися на 15 травня, то команди матимуть всього 7 вікендів для завершення чемпіонату в повному обсязі. Це означає, що поряд із матчами Кубка України та плей-оф посеред тижня треба буде розмістити ще й 2 тури чемпіонату. Для команд, що беруть участь в КУ і борються за єврокубки, це буде навантаження на межі. За такого розкладу фіналісту Кубка та фіналісту плей-оф за Лігу Європи доведеться 6 разів грати посеред тижня, що з огляду на тривалі переїзди по Україні на автобусах-поїздах стає майже неможливим.
Варто припустити, що УПЛ і клуби можуть погодиться відновити гри 3-го або 10 травня. Все залежить від того, коли команди самі повернуться на тренування (і в який спосіб) і коли будуть готові почати чемпіонат. Але найоптимальнішим поки виглядає варіант з 10 числом – є час і для підготовки, і для "розтягування" календаря до 30 червня.
У такому разі, очевидно, доведеться попрощатися з бажанням дограти чемпіонат повноцінно. І доведеться щось вирішувати щодо дострокового завершення або самих плей-оф.
Продовження карантину – це і відтермінування відновлення чемпіонату. Але далі 15 травня повернення вже і нікуди рухати, не допоможе навіть турборежим з матчами посеред тижня. Тому доведеться "брати скальпель" і різати.
Найреальнішим в такій ситуації виглядає дострокове завершення ліги, як це вже зробила баскетбольна Суперліга. Але це відразу зумовлює суперечки про розподіл місць. Хоча з чемпіонством все давно зрозуміло – його, безперечно, забирає "Шахтар".
А ось в боротьбі за 2-е місце відразу розпалюються запеклв дискусії в разі будь-якої згадки передчасного завершення. Тут в останньому турі перед карантином "Динамо" опустилося на 3-тє місце, пропустивши вперед "Зорю". Але кияни зараз не допускають визнання "Зорі" другою командою за підсумками сезону, мотивуючи тим, що ще не зіграні всі матчі другого етапу і не проведені всі особисті зустрічі киян та луганчан.
Тому керівництву УПЛ в такій ситуації найлегше вдатися до "соломонового рішення" – скасувати всі тури, що залишилися, а залишити тільки плей-оф за Лігу Європи і ввести "срібний матч" (плюс Кубок України). Спеціальний матч за "срібло", звісно ж, не прописаний у регламенті. Але там є окремий пункт про "золотий матч", і на тлі цього чиновники можуть продавити УПЛ зробити "срібний матч" як найкраще рішення в умовах форс-мажору. Ну а плей-оф за Лігу Європи скоротиться до дуелі за 4-те місце між командами з 4-ї та 5-ї позиції. За такого розкладу команди з 6-го, 7-го і 8-го місць втрачають додаткову можливість потрапити в Лігу Європи, як це замислювалося спочатку. На жаль.
Ще є питання з командою, що вилітає. За регламентом, після двох етапів УПЛ аутсайдер, який посів останнє місце, вилітає напряму. Але якщо сезон буде завершено достроково, аутсайдер напевно оскаржить свій статус. Це виглядає ймовірним в плей-оф з 3-ю командою Першої ліги (нагадаємо, в наступному сезоні УПЛ поповнять відразу дві найкращі команди Першої ліги, розширивши вищий дивізіон до 14 команд).
З усіма розмовами про завершення національного чемпіонату зовсім забувається тема єврокубків, в яких (Ліга Європи) від України на момент зупинки грав "Шахтар". Формально "гірники" і зараз залишаються там, з'ясовуючи стосунки з німецьким "Вольфсбургом" в 1/2 фіналу ЛЄ. Але по факту все більше приходить розуміння, що єврокубки в цьому сезоні будуть обірвані "по живому" - без подальшого продовження і визначення переможця.
Але навіть якщо "Шахтарю" і доведеться далі грати в єврокубках при насиченому внутрішньому графіку, то його позиція не стане поперек розкладів для всієї УПЛ. Донеччани випереджають найближчого переслідувача на 13 очок, і для оформлення чемпіонства їм залишилося виграти всього 5 матчів (це при тому, що переслідувачі взагалі не будуть втрачати очок). З урахуванням своєї загальної переваги над іншими суперниками і глибини складу, команда Луїша Каштру заради єврокубків може добру половину турів, що залишились, провести другим складом. І провести успішно."
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...