Про це розповів у своєму блозі мінський лікар-реаніматолог, кандидат медичних наук Андрій Витушко, передають Патріоти України.
За його словами, організм людини гостро реагує на зміну рівня вуглекислоти в крові шляхом підвищення частоти і глибини дихання і т.д., а реакція на зниження кисню в крові не така виражена (це допомагає нам, наприклад, адаптуватися до умов високогір'я).
"Однак кисневе голодування завдає шкоди всьому організму, погіршуючи прогноз у таких пацієнтів (впливає на розвиток ниркової недостатності, наприклад). Прицільний моніторинг забезпечення киснем організму можливий за допомогою пульсоксиметра", – написав доктор.
Він розповів, що оцінювати потрібно не менше 4 разів на день в спокої на двох різних пальцях, які повинні бути теплими (на холодних кінцівках можливі похибки вимірювання). Якщо сатурація стійко менше 94%, потрібно звертатися у "швидку".
"Пульсоксиметрія не кращий метод у першу чергу тому, що є обґрунтовані претензії до якості пульсоксиметрів, які пропонуються на ринку, і тому ці дані потрібно оцінювати в комплексі з іншими симптомами (вираженість задишки, частота пульсу, артеріальний тиск та ін.). Але в будь-якому випадку погіршення симптомів коронавірусної інфекції – це якраз той випадок, де краще перестрахуватися", – зазначив Витушко.
За місяць до дострокового припинення депутатських повноважень Олесь Довгий обсипав розкішними подарунками свою цивільну дружину Ірину Міненко. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на відомості реєстрів декларацій та нерухомого майна, передають Патр...
Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, яка запрошувала на своє весілля російського диктатора Володимира Путіна, а потім і переїхала до Росії сама, похвалилася своїм візитом до церкви У храм вона для чогось взяла свого кота. Про це ...