Влада Польщі "притримала" виконання запиту німецьких правоохоронних органів на арешт українця, підозрюваного в підриві нафтопроводів "Північний потік", щоб той зміг виїхати на батьківщину. Про це повідомляє The Wall Street Journal 20 серпня, передають Патріоти України.
Це сталося після того, як влада Німеччини в червні надіслала в Польщу запит на арешт підозрюваного в підриві "Північних потоків". Хоча поліцейські сили Німеччини й Польщі тісно співпрацюють одна з одною, Варшава не виконала ордера на арешт. Спершу прокуратура послалася на помилку в німецькому запиті (у Німеччині спростували її наявність), потім повідомила, що справу спочатку розгляне служба внутрішньої безпеки ABW.
Під час зустрічі німецьких міністрів із польськими колегами 2 липня, за словами джерела, німці попросили польських колег забезпечити виконання ордера на арешт, але ті відмовилися. Один польський високопосадовець у приватній розмові сказав німецькому колезі, що будь-якого підозрюваного, котрий міг відіграти роль у руйнуванні нафтопроводів, варто було б "нагородити медаллю, а не заарештовувати".
Підозрюваний виїхав із Польщі в Україну автомобілем 6 липня, сказали джерела. Наприкінці минулого тижня польська прокуратура надіслала в Німеччину листа, повідомивши, що підозрюваний покинув країну. За словами співрозмовника, ознайомленого з питанням, у Німеччині сприйняли цей лист як "додаткову зневагу до вже завданої образи".
У Варшаві, котра давно закликала західних партнерів позбутися залежності від "Газпрому", не бачать нічого ганебного в силових діях із її подолання, ідеться в публікації. Польща й Німеччина давно перебувають у протистоянні в питанні імпорту російського газу. Коли уряд Німеччини під керівництвом тодішньої канцлерки Ангели Меркель і далі підтримував будівництво "Північного потоку – 2", США, Польща й низка інших європейських країн закликали від нього відмовитися, попереджаючи, що він лише посилить енергетичну залежність від Росії та позбавить Україну частини транзитних платежів.
Зазначають, що після цього прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск 17 серпня звернувся в соцмережі Х до "ініціаторів і покровителів" будівництва "Північних потоків": "Єдине, що вам варто сьогодні зробити, то це перепросити й замовкнути".
Ця заява Туска шокувала німецьких політиків різних партій, але вони вирішили не відповідати й не загострювати конфлікту в ситуації, коли союзники по НАТО мають демонструвати єдність у підтримці України, кажуть джерела видання. Німецький міністр сказав The Wall Street Journal, що Заходу не треба забувати про спільного ворога – нелегітимного президента країни-агресора РФ Володимира Путіна.
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...