У ЄС нема консенсусу з розширення, рішення може стосуватися відразу трьох країн, - євродепутат

Остаточне рішення щодо нових членів ЄС та переговори про членство тривають. Рішення про те, чи розпочинати переговори про вступ Молдови до ЄС, має виключно політичний характер, тому розглядатиметься в одному пакеті з іншими претендентами. Про це на TVR Moldova заявив євродепутат Драгош Тудораке, передають Патріоти України.

За словами представника Румунії, у грудні Європейська рада під час розгляду питання про розширення говоритиме не лише про Молдову, а й про Україну, а також Боснію та Герцеговину. Він зазначив, що деякі держави-члени ще не досягли консенсусу щодо України та Боснії та Герцеговини, що створює певні ризики і для Республіки Молдова. Тудораке вважає, що хоча рекомендації Єврокомісії є важливими, вони не будуть вирішальними.

«Доповідь Європейської комісії є необхідною та важливою попередньою умовою, яка дає чіткий політичний сигнал з боку європейської виконавчої влади, але рішення Європейської Ради ґрунтується на всіх моментах, все враховується. Із самого початку було спільне рішення щодо України та Молдови, але Боснію та Герцеговину також було включено до доповіді Європейської комісії, щоб дати чіткий сигнал балканським державам. Таким чином, це складне рішення, яке Європейська рада ухвалюватиме у грудні, і складність цього рішення несе у собі можливі ризики», – зазначив Тудораке.

Водночас він вважає, що Кишинів перебуває у привілейованому становищі, хоча в європейських канцеляріях немає єдиної думки про те, чи розпочинати переговори щодо розширення. Остаточне рішення про можливий початок переговорів щодо вступу Молдови до Євросоюзу буде ухвалено на засіданні Європейської Ради 14-16 грудня у Брюсселі.

«Консенсусу немає, у столицях все ще триває робота щодо уточнення своєї позиції до грудня. В одних є сумніви, чи слід включати в пакет Боснію. В інших є сумніви щодо термінів та часу щодо України. Чесно кажучи, я не чув сумнівів щодо Молдови, і це добре, але рішення стосуватиметься всіх трьох держав. Тому досі ще є речі, які мають бути врегульовані політично», – резюмував Драгош Тудораке.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Іспанський сором. Ти навіки тепер у вигнанні": Потап похвалився світлинами з церемонії Lo Nuestro в Маямі, українці відреагували

п’ятниця, 23 лютий 2024, 12:29

Репер і продюсер Потап похвалився світлинами з церемонії Lo Nuestro, що напередодні відбулася в Маямі, і знову нарвався на хейт. Він опублікував в Instagram серію фото, зроблених на церемонії, на яких позує з різними артистами. У коментарях користувачі...

Поки "барин" вийшов до "холопів": Путін змусив дітей п’ять годин стояти на морозі в очікуванні його візиту (відео)

п’ятниця, 23 лютий 2024, 11:44

Очільник кремлівського режиму Володимир Путін під час свого візиту до Чувашії змусив місцевих жителів кілька годин чекати на нього на морозі. При цьому у масовці, зібраній для картинки на федеральних каналах, були й малолітні діти, про що свідчить опри...