Остаточне рішення щодо нових членів ЄС та переговори про членство тривають. Рішення про те, чи розпочинати переговори про вступ Молдови до ЄС, має виключно політичний характер, тому розглядатиметься в одному пакеті з іншими претендентами. Про це на TVR Moldova заявив євродепутат Драгош Тудораке, передають Патріоти України.
За словами представника Румунії, у грудні Європейська рада під час розгляду питання про розширення говоритиме не лише про Молдову, а й про Україну, а також Боснію та Герцеговину. Він зазначив, що деякі держави-члени ще не досягли консенсусу щодо України та Боснії та Герцеговини, що створює певні ризики і для Республіки Молдова. Тудораке вважає, що хоча рекомендації Єврокомісії є важливими, вони не будуть вирішальними.
«Доповідь Європейської комісії є необхідною та важливою попередньою умовою, яка дає чіткий політичний сигнал з боку європейської виконавчої влади, але рішення Європейської Ради ґрунтується на всіх моментах, все враховується. Із самого початку було спільне рішення щодо України та Молдови, але Боснію та Герцеговину також було включено до доповіді Європейської комісії, щоб дати чіткий сигнал балканським державам. Таким чином, це складне рішення, яке Європейська рада ухвалюватиме у грудні, і складність цього рішення несе у собі можливі ризики», – зазначив Тудораке.
Водночас він вважає, що Кишинів перебуває у привілейованому становищі, хоча в європейських канцеляріях немає єдиної думки про те, чи розпочинати переговори щодо розширення. Остаточне рішення про можливий початок переговорів щодо вступу Молдови до Євросоюзу буде ухвалено на засіданні Європейської Ради 14-16 грудня у Брюсселі.
«Консенсусу немає, у столицях все ще триває робота щодо уточнення своєї позиції до грудня. В одних є сумніви, чи слід включати в пакет Боснію. В інших є сумніви щодо термінів та часу щодо України. Чесно кажучи, я не чув сумнівів щодо Молдови, і це добре, але рішення стосуватиметься всіх трьох держав. Тому досі ще є речі, які мають бути врегульовані політично», – резюмував Драгош Тудораке.
"Україна не має, куди селити внутрішньо переселених осіб - їм просто нікуди вертатися: ані будинків, ні навіть містечок і сіл вже немає. Європейці виділяють кошти на житло для таких людей. А далі починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку. Я...
Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель "Іван Рогов" проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути пробл...