"У МВФ не чекають на рецесію в Європі. Схоже, її продовжують чекати лише Путін, Медведєв та їхні друзі", - Фурса

"МВФ покращив прогноз динаміки світової економіки у 2023 році. Наразі Фонд очікує зростання на 2,9%. Раніше чекав 2,7%. Зміна начебто символічна. Але головне — динаміка. І те, що ці зміни впливають на настрої. А настрої впливають на інвестиційні рішення. А інвестиції спонукають до зростання. Тепер у МВФ не чекають на рецесію в Європі. Схоже, її продовжують чекати лише Путін, Медведєв та їхні друзі, а-ля Орбан. Але ці хлопи заразом продовжують чекати, доки Європа замерзне, тож у них подвійна «радість». А перемога Петра в Чехії показує, що і ставка на те, що інфляція приведе до влади проросійських популістів не дуже спрацьовує", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Єдина країна з G7, на чию економіку чекає падіння — Британія. 2023 року очікується, що ВВП Британії впаде на 0,6%. Дуже гарний приклад того, що можуть зробити навіть із розвиненою економікою та працюючими інститутами популісти.

Спочатку удар Brexit, що багато в чому і визначає поточну слабкість британської економіки, а потім плани «скасувати податки — збільшити витрати — знизити тарифи», — і ось ви вже відкинуті назад.

Ще один приклад того, наскільки можуть бути небезпечні референдуми зі складних питань, для вирішення яких і вигадали інститути демократії. А тут на емоціях «ми платимо цим бюрократам» і «зробимо Британію британською знову», отримуємо економічну кризу та падіння рівня життя. А тепер опитування показують, що британці вже передумали, і сьогодні б ніякий Brexit не стався б. Але вже запізно.

Добре що у Британії немає проросійських популістів, принаймні серед партій, за яких голосують. Отже, майбутня поразка консерваторів не означає прихід до влади «друзів Путіна».

Що тут може лякати? Хіба що перспективи вищих цін на нафту. Що може допомогти Путіну, адже обсяги продажів він зараз відновив, правдами і не правдами, сірими та чорними схемами. І падіння доходів російського бюджету йде в основному за рахунок нижчої ціни. Ціни, яка визначається як хороша нафта мінус великий дисконт за токсичність. Але якщо «хороша нафта» зростатиме, то й російська може подорожчати. Для нас рецесія у світі, за яку так боролися Путін та Ко, означала б різкіше падіння економіки Росії. Що ж, замість різкого падіння економіка Росії продовжить сповзати вниз невідворотно, але поступово, продовжуючи варити жабу на повільному вогні.

Чи це означає, що все найстрашніше для світової економіки позаду? Ні. Просто базовий прогноз тепер оптимістичніший. Без рецесії у США та Європі та без катастрофічних наслідків від зростання ставок. А саме зростання вартості грошей у рамках боротьби з інфляцією й створили основні ризики для світової економіки. Поки що інфляцію вдалося взяти під контроль, як здається, і не завалити світову економіку. Більше того, навіть на фондових ринках поки обійшлося без бульбашок, що гучно лопаються.

І десь у кутку гордо чекає на вибори Ердоган. З інфляцією у 80% та Центральним банком Туреччини, якому заборонено підвищувати вартість грошей. У межах боротьби з інфляцією імені економічного генія Ердогана".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

В північному Криму вибухи на військовому аеродромі та пожежа

середа, 17 квітень 2024, 6:15

У Джанкої, що у тимчасово окупованому росіянами Криму, пролунали вибухи. Про це у середу, 17 квітня, інформують моніторингові канали. За попередньою інформацією, вибухи пролунали до початку повітряної тривоги. Повідомляють про пожежу. Як повідомили міс...

У ЗСУ вкрали 10 мільярдів! ТЕС знищили невипадково. Хто за це відповість? - Снєгирьов

середа, 17 квітень 2024, 5:58

Внаслідок російських ударів вийшли з ладу одні з найбільших в Україні ТЕС – Трипільска і Зміївска. Але ж раніше влада повідомляла, що вони захищені на 100 відсотків! Більше того, на зведення захисних споруд виділили шалені 10 мільярдів гривень. Куди ді...