"У нас земельною реформою займались люди, які не зможуть відрізнити бика від корови і які від сільського господарства такі ж далекі, як свиня від Місяця", - економіст

"Взагалі, приклад Польщі для нас досить повчальний. Качинський і його політична сила Право і справедливість зробили ставку на продуктивну, консервативну частину традиціоналістського суспільства", - пише економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"В сільському господарстві ставка ПіС на дрібних і середніх фермерів, сіль землі. Саме тому ПіС так міцно стоїть на землі, забезпечуючи Польщі одну з найбільших в ЄС динаміку зростання.
І народ обирає ПіС не по приколу.
Польща обрала інших шлях, ніж ми.
Сільське господарство цієї країни останнім часом переживає небувалий розквіт, абсорбуючи десятки тисяч шукачів робочих місць, в тому числі і з України.
Стаття 23 Конституції Польщі базує право власності на землю на сімейній формі власності, яка є домінуючою.
Фермер, rolnik, є центральним суб'єктом, навколо якого будується вся система земельних відносин.
Середній розмір ферми в Польщі - до 300 га, таких господарств близько 60%, і вони виробляють до 20% всієї продукції галузі.
Державну політику в сфері земельних відносин реалізує спеціальне агентство.
Всі земельні наділи продаються через аукціони.
Причому покупець-фермер може оплатити тільки 20% від ціни продажу.
Решта суми виплачується піврічними платежами протягом 30 років, якщо створюється нове аграрне підприємство, і 20 років, якщо модернізується діюче.
Середньорічний оборот ринку земель становить 300-400 тис. га, 80% угод - до 100 га.
Ефективність польської моделі підтверджується і високим рівнем капіталізації - середня ціна 1 га землі становить близько 2000 євро.
У чому ж причина успіху польської моделі?
Польща у якості домінанти поставила соціокультурне визначення землі в системі суспільних відносин.
Це вам не йоб...ті на всю голову "реформатори", які у нас виписали на дві сторінки формату А4 одну з найсклалніших реформ - земельну, сформувавши передумови для монополізації аграрного ринку.
У нас земельною реформою займались люди, які не зможуть відрізнити бика від корови і які від сільського господарства такі ж далекі, як свиня від Місяця.
Інфантильне суспільство за все має платити.
Згадайте, хто у нас керував профільним міністерством та "земельною реформою" і тоді ви зрозумієте причину того провалля, куди ми падаємо.
Війна не все спише.
Вона не спише нашу інфантильність, схильність перетворювати своє майбутнє на вічний "прикол", шалену суперечливість і жахливу смислову пустоту.
Коли навернення до коренів національного буття відбувається на тлі розчинення у чожому морі.
Оці всі розмови про вульгарний лібералізм і "світ широкий" на тлі кліпів з нечисленними вінками та дідухами.
Це ніби постійний вибух мізків.
От у поляків культурий традиціоналізм та економічний націоналізм в одному флаконі. Без постійного когнітивного дисонансу. І наш дискурс, як якась антиутопія у режимі вічного "дня бабака".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Проблеми починаються з того, що ротний намахує комбата, комбат - комбрига...": Офіцер пояснив, чому Україна втратила Бахмут

неділя, 19 січень 2025, 16:56

Україна втратила місто Бахмут в тому числі через відсустність взаємодії між ротними, комбатами, комбригами і так далі, які не доповідали про втрачені позиції. Про це заявив снайпер, офіцер і бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак, передають Патріоти Укр...

В росіян з'явилась нова зброя?: Авіаексперт пояснив, чому ракети над Києвом збили в останній момент

неділя, 19 січень 2025, 16:16

Аналітик та авіаексперт Костянтин Криволап припускає, що учорашній удар по Києву був здійснений північнокорейською ракетою комплексу KN-15, передають Патріоти України. "Ми не змогли зафіксувати момент запуску. Чому? Скоріш за все, тому що все наше ППО,...