
"Взагалі, приклад Польщі для нас досить повчальний. Качинський і його політична сила Право і справедливість зробили ставку на продуктивну, консервативну частину традиціоналістського суспільства", - пише економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"В сільському господарстві ставка ПіС на дрібних і середніх фермерів, сіль землі. Саме
тому ПіС так міцно стоїть на землі, забезпечуючи Польщі одну з найбільших в ЄС динаміку зростання.
І народ обирає ПіС не по приколу.
Польща обрала інших шлях, ніж ми.
Сільське господарство цієї країни останнім часом переживає небувалий розквіт, абсорбуючи десятки тисяч шукачів робочих місць, в тому числі і з України.
Стаття 23 Конституції Польщі базує право власності на землю на сімейній формі власності, яка є домінуючою.
Фермер, rolnik, є центральним суб'єктом, навколо якого будується вся система земельних відносин.
Середній розмір ферми в Польщі - до 300 га, таких господарств близько 60%, і вони виробляють до 20% всієї продукції галузі.
Державну політику в сфері земельних відносин реалізує спеціальне агентство.
Всі земельні наділи продаються через аукціони.
Причому покупець-фермер може оплатити тільки 20% від ціни продажу.
Решта суми виплачується піврічними платежами протягом 30 років, якщо створюється нове аграрне підприємство, і 20 років, якщо модернізується діюче.
Середньорічний оборот ринку земель становить 300-400 тис. га, 80% угод - до 100 га.
Ефективність польської моделі підтверджується і високим рівнем капіталізації - середня ціна 1 га землі становить близько 2000 євро.
У чому ж причина успіху польської моделі?
Польща у якості домінанти поставила соціокультурне визначення землі в системі суспільних відносин.
Це вам не йоб...ті на всю голову "реформатори", які у нас виписали на дві сторінки формату А4 одну з найсклалніших реформ - земельну, сформувавши передумови для монополізації аграрного ринку.
У нас земельною реформою займались люди, які не зможуть відрізнити бика від корови і які від сільського господарства такі ж далекі, як свиня від Місяця.
Інфантильне суспільство за все має платити.
Згадайте, хто у нас керував профільним міністерством та "земельною реформою" і тоді ви зрозумієте причину того провалля, куди ми падаємо.
Вона не спише нашу інфантильність, схильність перетворювати своє майбутнє на вічний "прикол", шалену суперечливість і жахливу смислову пустоту.
Коли навернення до коренів національного буття відбувається на тлі розчинення у чожому морі.
Оці всі розмови про вульгарний лібералізм і "світ широкий" на тлі кліпів з нечисленними вінками та дідухами.
Це ніби постійний вибух мізків.
От у поляків культурий традиціоналізм та економічний націоналізм в одному флаконі. Без постійного когнітивного дисонансу. І наш дискурс, як якась антиутопія у режимі вічного "дня бабака".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
4 квітня за новим стилем (17 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Іосифа Писавця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтисса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Ікона "Стариця" ...
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...