Польські експерти стверджують, що ракета, яка впала минулого року у Пшеводуві після масованої ракетної атаки РФ, була українською. Про це повідомляє Rzeczpospolita з посиланням на джерела, передають Патріоти України.
Зазначається, що попри відсутність співпраці з української сторони, яка «досі не надала Польщі жодних матеріалів», польські слідчі зробили власні висновки щодо інциденту.
«Справді, ми отримали висновок, але через його конфіденційний характер ми не розголошуємо його зміст… На поточному етапі розслідування доказова діяльність в країні вичерпана. Ми направили заявку про правову допомогу в Україну і чекаємо на відповідь», — зазначає речник Національної прокуратури Польщі Лукаш Лапчинський.
За інформацією видання, висновок нібито був підготовлений «на основі багатьох джерел, заснованих на комплексних, засекречених висновках національних служб, і в цілому схвалений Військовим інститутом техніки озброєння».
За даними розслідування, у Пшеводуві впала українська зенітна ракета С-300 5-В-55 російського виробництва. Прокуратура Польщі стверджує, що знає, з якого місця ППО України вона була запущена.
Зазначається, що під час масованого російського обстрілу України 15 листопада ракети ППО з боку України були випущені парами — одна влучила в ціль, інша продовжила летіти. «У такій ситуації, коли ракета знаходиться на певній висоті, наявні в ній механізми повинні викликати її самознищення. Цього не сталося. Ми не знаємо чому», — повідомляють співрозмовники видання.
Слідчі зазначили, нібито ракета не могла бути випущеною з Росії, оскільки вона має радіус дії від 75 до 90 км. У той час російські позиції були в такому місці, звідки жодна російська ракета не могла досягти Пшеводува. Вони також відкинули можливість, що ракету могли запустити з Білорусі.
За словами слідчих, навіть якщо припустити, що російські системи були розташовані в Білорусі, то від місця, де вони могли розташовуватися до Пшеводува по прямій — 150 км, але росіяни «не мають такого типу ракет у Білорусі».
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...