У російській армії, ймовірно, закінчуються танки Т-72, які до того складали основу танкового парку ЗС РФ. Про це свідчить статистика бойових втрат, яку наводить OSINT-дослідник Річард Верекер, передають Патріоти України.
"Російські втрати танків демонструють незвичайну картину", - пише він у своєму блозі на платформі Х.
Верекер звернув увагу, що за останні місяці втрати Т-72 почали стрімко знижуватися і до березня впали практично до нуля. Наразі дві третини російських втрат у танках припадають на Т-80, який перестали серійно випускати в 1996 році. Ще чверть втрат припадає на Т-62, які виробляли до 1975 року. І лише на третьому місці за кількістю втрат йде найновіший з використовуваних у боях танк Т-90.
Відзначаючи прогресуючу тенденцію на скорочення загальної кількості втрачених танків у росіян, Верекер задається питанням: куди пропали Т-72?

Аналізуючи втрати різних модифікацій Т-72 - від найстаріших до найостанніших модернізацій - аналітик констатує, що в останні місяці співвідношення втрат між ними не змінюється. На його думку, це означає, що "нові" Т-72 (інакше кажучи, зняті зі зберігання і ті, що пройшли модернізацію машини) більше не надходять на фронт у значних кількостях.
Відповідаючи на коментарі підписників, аналітик висловив сумнів, що росіяни з якихось причин могли відвести з фронту підрозділи, оснащені танками Т-72.
24 червня за новим календарним стилем (7 липня - за старим) - Різдво Іоана Хрестителя. За старим календарним стилем вшановують апостолів Варфоломія і Варнави, ікону Божої Матері "Достойно є" (Милуюча). За обома календарями цьогоріч 24 червня православ...
Британський прем’єр Кір Стармер оголосив про відставку. Цей крок не став геть несподіваним: його лейбористська партія перебуває в глибокій кризі. За два роки після впевненої перемоги на виборах лейбористи втратили підтримку британців. Багато однопартій...