У російській армії, ймовірно, закінчуються танки Т-72, які до того складали основу танкового парку ЗС РФ. Про це свідчить статистика бойових втрат, яку наводить OSINT-дослідник Річард Верекер, передають Патріоти України.
"Російські втрати танків демонструють незвичайну картину", - пише він у своєму блозі на платформі Х.
Верекер звернув увагу, що за останні місяці втрати Т-72 почали стрімко знижуватися і до березня впали практично до нуля. Наразі дві третини російських втрат у танках припадають на Т-80, який перестали серійно випускати в 1996 році. Ще чверть втрат припадає на Т-62, які виробляли до 1975 року. І лише на третьому місці за кількістю втрат йде найновіший з використовуваних у боях танк Т-90.
Відзначаючи прогресуючу тенденцію на скорочення загальної кількості втрачених танків у росіян, Верекер задається питанням: куди пропали Т-72?

Аналізуючи втрати різних модифікацій Т-72 - від найстаріших до найостанніших модернізацій - аналітик констатує, що в останні місяці співвідношення втрат між ними не змінюється. На його думку, це означає, що "нові" Т-72 (інакше кажучи, зняті зі зберігання і ті, що пройшли модернізацію машини) більше не надходять на фронт у значних кількостях.
Відповідаючи на коментарі підписників, аналітик висловив сумнів, що росіяни з якихось причин могли відвести з фронту підрозділи, оснащені танками Т-72.
Сьогодні, 27 червня (за старим стилем) 367 років тому розпочалася Конотопська битва – одна з найвидатніших перемог української військової історії XVII століття. Зміст. 1.Після Хмельницького: спадщина, яку розривали навпіл. 2.Конотоп: пастка, яка спрацю...
27 червня (за юліанським календарем 10 липня) вшановують преподобного Самсона, гостинного - святого, який, за переказами, міг лікувати хвороби одним своїм дотиком, а своє життя присвятив допомозі людям. У народі день прозвали Самсон Сіногной, зазначают...