"У Росії з’явився новий медійний жанр — витік телефонних розмов відомих людей. Поки що йдеться про «простих» мільярдерів, а не про найбагатших людей Росії. Але хтозна, що буде далі", - пише політолог Володимир Фесенко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Під час цих розмов їх учасники скаржаться один одному на ситуацію, пов’язану з нинішньою війною Росії проти України, на «муділ», які розв’язали цю війну, її негативні наслідки для їхнього бізнесу та взагалі для майбутнього Росії. Це відображення настроїв у російських бізнес-елітах, особливо тих її представників, хто, на їхнє щастя, опинився поза межами Росії. Тому особливо цим розмовам не дивуються. Швидше обговорюють, хто й навіщо їх зливає.
Дві найпопулярніші версії таких пояснень:
1. Це роблять конкуренти, щоб підставити своїх бізнес-противників.
2. Це робить ФСБ, щоб «підвісити на гачок» і подоїти окремих представників російської бізнес-спільноти, а паралельно нагадувати всім російським елітам, що всіх слухають і все під контролем.
Для нас не важливо, хто й навіщо зливає ці розмови. Важливий саме їх зміст, фіксація настроїв російських еліт, їхні тривожні очікування. «Розруха починається в головах», як сказав відомий літературний персонаж. Оголошення, опублічнення цих настроїв їх лише посилюватиме. Це як ланцюгова реакція. Будуть, звісно, і протилежні реакції. Серйозні люди фільтруватимуть свій телефонний «базар». Спростовуватимуть сам факт таких розмов. Але самі настрої нікуди не подінуться, і вони лише розширюватимуться. А якщо до цих «зливів» причетна ФСБ, то «контора» таким чином також надсилає сигнали про неоднозначну ситуацію у зв’язку з нинішньою війною. Там також незадоволені. Ось такий парадоксальний цей медійний жанр".
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...