У Росії змінюються еліти, мільярдери втрачають владу навіть у своїх регіонах, – Bloomberg

Мільярдери у країні-агресорі Росії втрачають свій статус найвпливовіших людей. Про це написало Bloomberg 23 травня, передають Патріоти України.

Послаблення влади російських магнатів відбувалося давно, але воно значно прискорилося після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, зазначило агентство. Відтоді вони зберегли здебільшого обмежений вплив на політику, а нелегітимний президент РФ Володимир Путін прагнув створити "нову еліту", побудовану на основі його воєнного вторгнення.

Bloomberg наводить як приклад сварку одного з найбагатших людей РФ Олексія Мордашова з губернатором Вологодської області Георгієм Філімоновим, де працює його сталеливарне підприємство ПАТ "Северсталь". Комбінат є найбільшим платником податків і найбільшим роботодавцем у Вологодській області. Філімонов в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що в нього із "Северсталью" "ідеологічні розбіжності", і звинуватив підприємство у рішенні згорнути деякі місцеві інвестиції. В інтерв'ю губернатор натякнув, що бізнесмену бракує патріотизму, і розкритикував його за "квазіліберальну орієнтацію". Конфлікт Мордашова з губернатором є "ілюстрацією ширшого тектонічного зсуву для магнатів", написало Bloomberg.

Також цього місяця суд продовжив строк тримання під вартою Вадима Мошковича, мільярдера – засновника Ros Agro Plc, який перебуває під вартою у зв'язку зі справою про розкрадання. Як і Мордашов, Мошкович колись був постійним учасником ділових зустрічей із Путіним, зазначено в публікації. Прокурори порушили десятки справ про націоналізацію, а цього року суд у Московській області заморозив акції аеропорту "Домодєдово", який належить ще одному мільярдеру – Дмитрові Каменщику.

"Мільярдери остаточно перестали бути олігархами або найвпливовішими людьми навіть у своїх регіонах", – заявила наукова співробітниця Євразійського центру Карнегі в Росії Олександра Прокопенко. За її словами, вони стали власниками активів і жорстко залежать від волі Кремля.

Один із мільярдерів на умовах анонімності розповів агентству, що Кремль надіслав потужний сигнал: губернатори мають гарантувати, що бізнес витрачає свої доходи на інвестиції, а не на дивіденди, і з акцентом на соціальні потреби. Важко сказати "ні" чомусь, і скарги не завжди приймають, оскільки Кремль зайнятий війною, сказав він.

Старша наукова співробітниця з питань Росії та Євразії Центру стратегічних і міжнародних досліджень Марія Снігова заявила агентству, що старі еліти стають заручниками переформатування режиму на тлі війни. За її словами, більше ніхто не може залишатися нейтральним.

У сучасній Росії еліта, особливо бізнес-клани, слабшає в міру того, як режим Путіна стає дедалі персоналізованішим, сказав старший науковий співробітник Центру нових євразійських стратегій Микола Петров. На його думку, ніхто з еліти більше не в повній безпеці. Небезпека завжди була, але тепер вона стала очевиднішою, зазначив експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Запевняє, що це була жуйка: Кандидат у президенти Польщі вживав білий порошок прямо під час теледебатів (відео)

субота, 24 травень 2025, 20:08

Консервативний кандидат в президенти Республіки Польща, директор Інституту національної пам'яті Кароль Навроцький під час телевізійних дебатів з мером Варшави Рафалом Тшасковським, з яким він вийшов до призначеного на 1 червня 2025 року другого туру, з...

​Останній шанс Путіна: Росія має менше чотирьох місяців для прориву на фронті, але ... Sky News проаналізував проблеми московських загарбників

субота, 24 травень 2025, 18:50

Російські війська мають обмежений період — приблизно чотири місяці — для спроб прорвати українську оборону, перш ніж настане погіршення погодних умов і вичерпаються залишки радянських танків. Наразі армія РФ активно стягує сили до зони бойових дій. Про...