У російському Володимирі знесли меморіал жертвам радянських репресій з табличкою Климентія Шептицького (фото)

У російському місті Володимирі на цвинтарі демонтували меморіал із табличками, встановленими на згадку про жертв політичних репресій, які померли у в'язниці “Володимирський централ”. Одна з табличок була присвячена архімандриту Української греко-католицької церкви Климентію Шептицькому, репресованому в 1947 році. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook греко-католицький священик Ілля Астапов, передають Патріоти України.

Брата митрополита УГКЦ Андрея Шептицького було репресовано за відмову від співпраці з радянською владою. 1995 року ізраїльським центром вивчення Голокосту “Яд Вашем” Климентій Шептицький був оголошений Праведником народів світу за порятунок євреїв під час Другої світової війни, а 2001 року — зарахований до блаженних Католицької церкви.

Як пише видання “Довод”, меморіал було споруджено на місці братської могили, в якій поховано багатьох жертв політичних репресій. На меморіалі, зокрема, були таблички на згадку про міністра закордонних справ Литви та католицького архієпископа Мечисловаса Райніса та польського політика Яна Янковського.

Хто вирішив демонтувати меморіал, невідомо. “Довод” звернув увагу, що незадовго до знищення пам'ятника про нього писали місцеві пропагандисти. Наприклад, у виданні Sm.news у серпні 2023 року вийшов матеріал зі словами про те, що на Князь-Володимирському цвинтарі “можна бачити кілька пам'ятних таблиць аж ніяк не володимирцям і навіть не росіянам”.

"Це меморіальні дошки на честь затятих ворогів нашої країни, винних у загибелі тисяч наших співвітчизників", - йдеться у публікації.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Корейський сценарій" для України - це що?": Тактика західних партнерів України – не давати росіянам по пиці, а легенько стукати по ній долонею, - Олещук

понеділок, 20 травень 2024, 16:56

"Останнім часом в американських ЗМІ почали з'являтися дивні публікації з тим, що вони називають обговоренням "Корейського сценарію" для України. Що характерно, автори цих публікацій, судячи з усього, або самі взагалі не розуміють, що таке цей "Корейськ...

Змінитися, аби перемогти

понеділок, 20 травень 2024, 16:07

Війна – це мистецтво так використати сприятливі умови, щоб здобути найбільшої сили і впливу, виходячи з ситуації (Сунь Цзи). Часто доводиться чути: «Війна – це математика». . Особи, здебільшого далекі від воєнної теорії (а тим більше від практики)...