У США назвали точну версію танка M1A1 Abrams, яку буде передано Україні - й це найкращий варіант

Попри те, що вже було оголошено, що Україна отримає саме M1A1 Abrams, існує одразу декілька версій цієї машини.

Після того, як у США змінили варіант танків Abrams для України з M1A2 на M1A1, що дозволяє прискорити передачу 31 машини, головним питанням залишалась точна версія самого танка.

Бо насправді в Abrams з версіями все значно складніше ніж у Leopard 2. Зокрема якщо навіть просто брати поточні версії M1A1, які є "активі" США, то мова йде про M1A1 FEP, якою користувалися морські піхотинці, а також M1A1 SA, яка досі у кількості близько 650 одиниць у строю сухопутних сил.

Окрім того, були варіанти, що це будуть спеціальні версії машини на експорт. Зокрема є версії M1A1M для Іраку, які були дещо спрощеною версією машини.

Наприклад, на машині не була встановлена кулеметна турель, з тепловізійним прицілом, яка відіграє роль командирської панорами.

Але, як пише видання Defense News, яке ексклюзивно поспілкувалось із заступником мінистра оборони США Гейбом Камарильо [Gabe Camarillo], США передадуть до України відремонтовані Abrams у версії M1A1 SA. Тобто у версії, яка ідентична тій, яка зараз експлуатується в американських збройних силах. Але, хоча це й не було уточнено посадовцем, замість броні зі збідненим ураном, яка не передається навіть найближчим союзникам, на машинах встановлять її експортну версію.

Версія M1A1 SA, виходить із заводу з параметрами "0 годин, 0 миль", тобто її стан відповідає повністю новій машині. Під час модернізації встановлюються нові приціли та засоби спостереження, роль командирської панорами відіграє бойовий модуль з кулеметним озброєнням, засоби комунікації цифровізовані та встановлена інформаційна тактична система FBCB2.

Вважається, що за рівнем M1A1 SA в цілому відповідає M1A2 SEPv2, до того ж обидві модернізації проходили в однаковий часовий проміжок у 2010-х роках. У аналогічній версії танки отримала Австралія та Марокко.

Також Гейбо Камарильо зазначив, що передача цих машин для України не вплине на графік постачання танків іншим країнам, зокрема Польщі, яка має отримати танки M1A1 FEP та M1A2 SEPv3

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Путін у безсилій люті применшив значення атаки дронів на Москву, - ISW

середа, 31 травень 2023, 6:22

За даними росЗМІ, від 25 до 32 безпілотників атакували Москву вночі 30 травня, пошкоджено щонайменше два багатоповерхові будинки. Президент Росії Володимир Путін спробував применшити значення атаки безпілотників на Москву, щоб не визнавати свої обмежен...

У Краснодарському краї внаслідок удару БПЛА горить нафтопереробний завод

середа, 31 травень 2023, 6:08

У ніч проти середи, 31 травня, виникла масштабна пожежа на Афіпському НПЗ, повідомляють російські Telegram-канали. . Зазначається, що за попередніми даними одна з установок з перегонки мазуту почала палати після прильоту начебто українського безпілотн...