Після того, як у США змінили варіант танків Abrams для України з M1A2 на M1A1, що дозволяє прискорити передачу 31 машини, головним питанням залишалась точна версія самого танка.
Бо насправді в Abrams з версіями все значно складніше ніж у Leopard 2. Зокрема якщо навіть просто брати поточні версії M1A1, які є "активі" США, то мова йде про M1A1 FEP, якою користувалися морські піхотинці, а також M1A1 SA, яка досі у кількості близько 650 одиниць у строю сухопутних сил.
Окрім того, були варіанти, що це будуть спеціальні версії машини на експорт. Зокрема є версії M1A1M для Іраку, які були дещо спрощеною версією машини.
Наприклад, на машині не була встановлена кулеметна турель, з тепловізійним прицілом, яка відіграє роль командирської панорами.
Але, як пише видання Defense News, яке ексклюзивно поспілкувалось із заступником мінистра оборони США Гейбом Камарильо [Gabe Camarillo], США передадуть до України відремонтовані Abrams у версії M1A1 SA. Тобто у версії, яка ідентична тій, яка зараз експлуатується в американських збройних силах. Але, хоча це й не було уточнено посадовцем, замість броні зі збідненим ураном, яка не передається навіть найближчим союзникам, на машинах встановлять її експортну версію.
Версія M1A1 SA, виходить із заводу з параметрами "0 годин, 0 миль", тобто її стан відповідає повністю новій машині. Під час модернізації встановлюються нові приціли та засоби спостереження, роль командирської панорами відіграє бойовий модуль з кулеметним озброєнням, засоби комунікації цифровізовані та встановлена інформаційна тактична система FBCB2.
Вважається, що за рівнем M1A1 SA в цілому відповідає M1A2 SEPv2, до того ж обидві модернізації проходили в однаковий часовий проміжок у 2010-х роках. У аналогічній версії танки отримала Австралія та Марокко.
Також Гейбо Камарильо зазначив, що передача цих машин для України не вплине на графік постачання танків іншим країнам, зокрема Польщі, яка має отримати танки M1A1 FEP та M1A2 SEPv3
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...