У США показали бойові можливості дронів ALTIUS-600, які отримає Україна

У лютому цього року Сполучені Штати вперше анонсували передачу Україні безпілотників ALTIUS-600, які можуть виконувати як розвідувальні, так і бойові завдання.

Ці дрони увійшли у черговий пакет американської військової допомоги.

Безпілотники сімейства ALTIUS мають модульну конституцію, яка дозволяє використання великої номенклатури доступного корисного навантаження та виконання різноманітних завдань.

Нещодавно оприлюднили відео, у якому показано застосування ударної версії дрона ALTIUS-600M, яка має бойову частину і призначена для ураження різноманітних цілей.

На кадрах зафіксовано, як безпілотник після пуску здійснює горизонтальний політ у потрібний район, де розпочинає пошук наземної цілі, роль якої виконав морський контейнер на полігоні.

Дрон ALTIUS 600M наближається до цілі. Кадр з відео Anduril Industries
Дрон ALTIUS 600M перед ураженням цілі. Кадр з відео Anduril Industries
Після виявлення потрібної цілі дрон починає зниження і наближення до неї. Потім відбувається пряме ураження, що супроводжується потужним вибухом бойової частини, яка розташована у носовій частині ALTIUS-600M, щоправда тип встановленої боєголовки та її маса не розголошуються.
Ураження безпілотником ALTIUS 600M. Кадр з відео Anduril Industries
Вибух бойової частини дрона ALTIUS 600M. Кадр з відео Anduril Industries
БПЛА ALTIUS-600 має метр завдовжки, розмах його крил – 2,54 м. Вага дрона – 12,25 кг разом з корисним навантаженням, що може становити до 3 кг. Він передусім призначений для повітряного спостереження і розвідки.

Дрон можна запускати з літальних апаратів, наземних транспортних засобів та морських платформ, використовуючи загальну пускову трубу або пневматичну інтегровану систему запуску чи інші системи. Крила БПЛА швидко розгортаються після викидання з пускової труби. Він має двигун зі дволопатевим повітряним гвинтом у хвостовій частині.

БПЛА ALTIUS-600. Фото: Area-I
Випробувань перспективного бойового безпілотника XQ-58A Valkyrie. Фото: ПС США
Запуск БПЛА ALTIUS. Зображення: Future Vertical Lift Cross-Functional Team
У носовій частині ALTIUS-600 може розміщуватися різноманітне устаткування для збирання розвідувальної інформації або засоби РЕБ.

Крім того, безпілотник може бути оснащений бойовою частиною, яка перетворює цей БПЛА на дрон-камікадзе.

Керувати польотом ALTIUS-600 можна вручну за допомогою системи дистанційного керування наземної станції управління. Він також може здійснювати політ по запрограмованому маршруту.

При цьому літальний апарат може до 4 годин перебувати в повітрі, заявлена дальність його польоту – 440 км.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Сподівались встигнуть до надходження американської допомоги до ЗСУ: Передчасний наступ на півночі Харківщини став для Росії провалтним – ISW

неділя, 26 травень 2024, 7:15

На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), передчасний початок російських наступальних операцій підірвав успіх Росії на півночі Харківської області. . Згідно з проаналізованими даними, аналітики роблять висновок, що російські війська розпочал...

Народні прикмети на 26 травня. Вдалий день для рибалок. Що не можна робити із грошима, щоб не притягнути бідність

неділя, 26 травень 2024, 7:05

26 травня православні в Україні та світі відзначають свято апостолів Карпа й Алфея, пам'ять мучеників Аверкія з Оленою і свято відновлення Михайлівського Золотоверхого Собору. Апостол Карп був учнем і супутником апостола Павла. Він супроводжував Павла ...