У лютому цього року Сполучені Штати вперше анонсували передачу Україні безпілотників ALTIUS-600, які можуть виконувати як розвідувальні, так і бойові завдання.
Ці дрони увійшли у черговий пакет американської військової допомоги.
Безпілотники сімейства ALTIUS мають модульну конституцію, яка дозволяє використання великої номенклатури доступного корисного навантаження та виконання різноманітних завдань.
Нещодавно оприлюднили відео, у якому показано застосування ударної версії дрона ALTIUS-600M, яка має бойову частину і призначена для ураження різноманітних цілей.
На кадрах зафіксовано, як безпілотник після пуску здійснює горизонтальний політ у потрібний район, де розпочинає пошук наземної цілі, роль якої виконав морський контейнер на полігоні.
Дрон можна запускати з літальних апаратів, наземних транспортних засобів та морських платформ, використовуючи загальну пускову трубу або пневматичну інтегровану систему запуску чи інші системи. Крила БПЛА швидко розгортаються після викидання з пускової труби. Він має двигун зі дволопатевим повітряним гвинтом у хвостовій частині.
Крім того, безпілотник може бути оснащений бойовою частиною, яка перетворює цей БПЛА на дрон-камікадзе.
Керувати польотом ALTIUS-600 можна вручну за допомогою системи дистанційного керування наземної станції управління. Він також може здійснювати політ по запрограмованому маршруту.
При цьому літальний апарат може до 4 годин перебувати в повітрі, заявлена дальність його польоту – 440 км.
Російський диктатор Путін не поїде на переговори з українським президентом Володимиром Зеленським до Туреччини, оскільки це виглядало б як передача ініціативи, яку Кремль намагається утримувати. Таку думку в етері Еспресо висловив політичний аналітик В...
Ігор Луценко, військовослужбовець ЗСУ, зазначив, що на сьогодні дрони створюють "сіру зону" у 15-20 км, а сухопутний коридор, який вдалося окупантам пробити на півдні, стане вузьким та для них ризикованим, передають Патріоти України. "У РФ паралельно з...