Країни Балтії в останні тижні обговорювали питання можливого виходу з міжнародного Оттавського договору, який забороняє протипіхотні міни. Це необхідно для мінування територій у рамках підготовки до можливої загрози з боку Росії. Про це пише газета The Washington Post, передають Патріоти України.
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс, за даними WP, доручив збройним силам своєї країни вивчити, чи є сенс виходити з міжнародного договору про використання протипіхотних мін. «Мета для всіх нас полягає в тому, щоб зміцнити нашу обороноздатність, зробити все, щоб наш кордон захищав наше суспільство», — сказав він.
Поки що політики Литви, Латвії та Естонії висловилися проти використання протипіхотних мін. Військові зіставляють дешеву здатність сповільнювати танки та вигравати час для приходу підкріплення НАТО з ризиком для майбутніх поколінь своїх власних громадян, вказується в матеріалі.
Спрудс також заявив, що переваги переважуються недоліками, включно з ризиком для населення і відповідною реакцією міжнародної спільноти. Але всі три країни вже інвестують у протитанкові міни та інші боєприпаси, які вважаються менш небезпечними, пише WP.
Крім такого типу мін, Оттавська конвенція також дозволяє використовувати менші за розміром міни з дистанційним управлінням. Ці типи мін набагато дорожчі, ніж протипіхотні вибухівки старого зразка. Ні США, ні Росія не є учасниками договору про протипіхотні міни, який підписали 133 країни.
Уряди балтійських країн також нещодавно домовилися побудувати Балтійську лінію оборони — скоординовану систему бункерів і укріплень. Їхній кордон має стати більш мілітаризованим, планується встановити датчики і фізичні перешкоди для блокування танків та інших транспортних засобів.
Балтійці «роблять висновки з міцної лінії оборони свого потенційного ворога в Україні, зазначаючи, що російська система мінних полів, дротів і траншей унеможливила просування київських сил минулого літа», пише WP.
Християни східного обряду 24 січня за новим стилем вшановує пам'ять преподобної Ксенії Римської і мученика Вавили Сицилійського, а також сирійського пустельника преподобного Македонія. За старим стилем 24 січня вшановували пам'ять Феодосія Великого і Ф...
Цікаво дивитись за думкою фейсбука "це гарний командир, бо ми його знали, пересікались, спілкувались" ...але незрозуміло, чого ж такі проблеми були на Харьківщині та в 155-й бригаді, якщо командири стронг? . Може вони не мають відношення до цього всьо...