У Трампа завдання із зірочкою - розрулити війни так, щоб замість російських не замайоріли китайські прапори, - військовий аналітик

"Зима прийшла. Увесь минулий тиждень було таке навантаження, що виникла ситуація небаченої розкоші – не було часу читати й реагувати на посилання "ти бачив це?!", - пише військовий аналітик Олексій Копитько на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Що цікаво.

1. Грузія – дуже яскраво, але важливо не втрачати контексту.

Ще навесні в усіх аналітичних викладках на осінь окремими пунктами було відзначено Грузію й Молдову. У середині літа я написав пост, де зазначив: Грузія – планова пожежа, Молдова – планова пожежа.

Поки що там усе йде в колії, імовірність радикальних змін визначається на іншому майданчику – у Румунії. Цей сюжет залишається поза кадром. А дарма.

Ми заслужено дякуємо полякам, але ми маємо не менш заслужено і щиро дякувати Румунії. Ба більше.

Товариш Орбан і товариші поляки, підвищуючи градус риторики, завжди відкочувалися багато в чому тому, що Україна межує з адекватною в діях і небагатослівною публічно Румунією. Колись про це правильні люди скажуть більше.

На виборах президента Румунії був практично ідеальний кандидат – заступник генсека НАТО Мірча Джоане. Раніше він був міністром закордонних справ і де-факто основним драйвером успіху вступу Румунії в НАТО.

За роки роботи у Брюсселі він познайомився з усіма першими, другими й тими особами, які прийдуть на зміну першим і другим. У момент, коли потрібно ефективно грати в зовнішній політиці й обороні, підготовленішу людину уявити складно. І у вересні він був потенційним лідером перегонів.

Але румунський народ вирішив, що в цьому немає доблесті, бо надто просто. Чому сприяли колективні зусилля різних політиків щодо потоплення рейтингу Джоане. У підсумку Румунія опинилася перед вибором, від якого трохи здригнулася. Підсумки першого туру оскаржили з перспективою перерахування, а на парламентських виборах керівна партія одразу показала впевненіший результат, ніж її лідер тиждень тому.

Чим загрожують імовірні політичні бродіння в Бухаресті?

По-перше, це може негативно позначитися на процесах у Молдові, де за пів року найважливіші парламентські вибори.

По-друге, це може підвісити (не зламати, а додати невизначеності) у відносини з Україною. Там, де раніше все було гладко й передбачувано. Як наслідок – це побачить товариш Орбан і товариші поляки. Які стануть агресивніше робити нам нерви.

2. Але ширший контекст у тому, що Грузія, Румунія, як і Сирія, – це маршрути. Уже робочі, з потенціалом зростання. Або перспективні. Товари в/із Китаю в Європу. Енергоносії з Перської затоки – у Європу. Констанца – Дунай – Белград – Будапешт тощо.

Упершись в Україні, товариш Путін змушений поділитися або віддати (залежно від підсумкового масштабу проблем) свою клієнтелу старшим китайським товаришам. Тобто у Грузії зараз вибір не між ЄС і РФ, а де-факто питання про місце й роль у китайському порядку денному.

Товариші американці всю цю красу бачать і напевне пов'язують.

У Румунії до Вашингтона прислухалися дуже уважно. Особливого хаосу у важливих питаннях там не мають допустити. Але всяке буває.

Результат протесту у Грузії, як кажуть розумні люди, залежатиме від здатності до політичного структурування й об'єднання довкола лідера. Президентка Грузії зробила крок уперед. Тепер нюанс у тому, як до неї поставляться в головних столицях після формального закінчення повноважень за два тижні. І яку підтримку нададуть чи не нададуть.

Неуспіх опозиції з подальшим затиханням – це звалювання Грузії в орбіту Китаю через одні руки. Схоже на те.

3. Китайцям глибоко байдуже, хто живе у Криму. Але в них є аргументи, щоб ця територія перестала бути джерелом метушні. Аж до демілітаризації. Бо метушня шкодить бізнесу.

Наша територія загалом і наша "велика Одеса" – це також поле інтересів і розширення ймовірного каналу комунікації з Європою.

У товариша Трампа завдання із зірочкою: як розрулити ситуацію з війнами, щоб замість російських раптом не замайоріли китайські прапори. Причому не десь в умовній Африці, а на цілком конкретному східному й західному берегах Чорного моря. На порозі Європи.

І ось тут головне. Усе впирається у здатність демонструвати суб'єктність. Якщо Україна буде аморфною й почне сипатися, не матиме вигляду опори – урегулювання буде у форматі якогось пасу на Путіна й розміну з ним.

Якщо ж Україна не тільки до інавгурації Трампа, а й кілька місяців після цього буде готова демонструвати внутрішню єдність і відсутність позивів до самогубства, можна буде спертися, і буде сенс віджимати Путіна.

Європа до виборів у Німеччині фактично без голосу. Тож якийсь стрункий процес до березня прогнозувати складно.

4. Цей рік зручно розглядати через призму послідовного розв'язання завдань. Україна вирішила одне важливе завдання – до виборів у США не впала й не дозволила загнати в капітуляцію. Трамп дістав у спадок поранену, але живу, цілісну Україну, яка стоїть на ногах. А не обережно упакований безмовний набір органів у коробочках.

Тепер новий рівень – відстояти цей статус цілісного гравця, а не набору уламків, які можна розфарбовувати в різні кольори.

Ситуація на фронті тяжка. Росіяни мають просування. Але абсолютно дикою ціною. Нічого доброго в русі ворога немає. Проте здатність України утримати цілісність, не обвалитися – це запорука того, що можна буде заявити й відстоювати свою позицію, здобути під це підтримку. Інакше навіть права голосу не буде.

Наступний рубіж – за сім тижнів. Динаміку подій на різних ділянках усі бачать. Може прилетіти не чорний лебідь, а чорний бегемот.

Я не дуже вірю в сирійських антиасадівських бойовиків усіх мастей, бо вони зараз втрачають час. Але суть у тому, що в такій турбулентності виграє той, хто не сахається. От і не треба.

Росіян може десь забракнути. Вони можуть помилитися. У них може статися комунальний колапс чи ще щось. Їхній блеф і смикання "орєшніків" стане працювати ще менше.

Внутрішні політичні скандали, призначення, конфлікти не мають створювати видимість того, що в нас усе розсипалося. Бо це далеко не так, попри старанність високоактивних ідіотів.

Гроші наступного року більш-менш є або будуть.

Зброя – більш-менш є або буде.

Не можна допустити, щоб обіцяне вимкнули.

Тоді партнери будуть враховувати нас, хоч ми й незручні, а Росія опиниться перед вибором: ще як мінімум пів року з нами вовтузитися у кривавому бруді, з ризиком втратити цінні позиції у світі, які створювали із часів імперії. Або зупинитися. Ось десь тут і буде поганий, але найкращий із можливих вихід. Тимчасовий. До наступного завдання.

Підтримувати дією фронт. Не забувати робити те, що тішить і підтримує самих себе і близьких. Скоро Новий рік".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Видала" легендарна зачіска: Юлію Тимошенко помітили у Вашингтоні на інавгураційному молебні (фото)

понеділок, 20 січень 2025, 23:03

Лідерку партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко помітили у Вашингтоні під час одного з основних заходів, присвячених інавгурації Дональда Трампа. Йдеться про інавгураційний молебень, повідомляють Патріоти України. На заході були присутні всі основні члени ...

Серйозно палає: По нафтобазі в Воронезькій області повторно "прилетіло" (відео)

понеділок, 20 січень 2025, 22:56

Російську нафтобазу, що розташована у Воронезькій області в понеділок увечері, 20 січня, знову атакували безпілотні літальні апарати. Про це повідомив губернатор регіону Олександр Гусєв на своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України. Російський ...