У Житомирі відключень значно менше, ніж у середньому по Україні. Непристойно менше, - Ігор Луценко

"У Житомирі відключень значно менше, ніж в середньому по Україні. Непристойно менше, я б сказав. На «Текстах» вийшов матеріал на цю тему, і я вважаю, що усім українцям варто знати про такий безцінний досвід. Нижче – короткий огляд того, що стало ключем до успіху", - пише політик та військовослужбовець Ігор Луценко на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"У Житомирі за роки війни створили власну генерацію електрики.

  1. За сприяння USAID встановлено кілька газових когенераційних установок. Вони здатні одночасно виробляти електричну й теплову енергію для потреб ТЕЦ/котелень.
    На сьогодні генерують близько 1,7 МВт електрики, після запуску третьої – ~2,8 МВт. У планах – 6 установок.
  2. За кредит ЄБРР побудували першу ТЕЦ на трісці (деревних відходах), що дає ~1,1 МВт електроенергії. Існує план побудувати ще ТЕЦ із потужністю ~2 МВт електроенергії та ~10 МВт тепла.
  3. Встановлено 800 сонячних панелей потужністю орієнтовно 0,4 МВт поблизу головної каналізаційної станції зі схемою підмішування енергії у мережу. Деякі лікарні та соціальні заклади обладнані сонячними панелями, що зменшує їхню залежність від мережі.
  4. Працює сміттєпереробний завод, який виробляє RDF-паливо – перероблене сміття, котре горить. Причому з калорійністю більше, ніж дерев’яна тріска.

Крім створення міської розподіленої електрогенерації, великі енергетичні бонуси принесли інвестиції в економію.

  1. Була здійснена масова заміна ламп освітлення на світлодіодні. Замінили понад 18 тисяч світлодіодних ламп замість старих ламп розжарювання. Це призвело до скорочення споживання електроенергії у мережі зовнішнього освітлення на приблизно на 50%.
  2. За кредит Світового банку замінили проблемні труби, що зменшило витоки води та знизило навантаження на насосне обладнання. Водоканал зменшив споживання електрики приблизно на 27%.

Отака картина спротиву атакам РФ на муніципальному рівні, і він розвивається активно. І це при тому, що Житомир – далеко не найбагатше місце в Україні.

Секрет у тому, що за наявності бажання – на Захід від України все ще лежить океан можливостей отримати допомогу від міжнародних організацій, у вигляді грантів, позик без відсотків та кредитів з низькими відсотками.

Приходь і бери. Це робота потребує відповідальності, контролю, але, власне, для цього у нас й існують посадовці на посадах усіх рівнів, від національного до муніципального".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Росіяни просунулися в Покровську та Вовчанську - DeepState

неділя, 11 січень 2026, 19:52

Російські окупанти просунулися у Вовчанську Харківської області, Покровську Донецької області та біля Вільчі Харківської області. Про це повідомив аналітичний проєкт DeepState у неділю, 11 січня, передають Патріоти України. Аналітики оновили карту бойо...

Найвдаліша справа очільника облпрокуратури: У 29 років оформив інвалідність, відсудив пенсію у 157 тис. та виїхав у Швецію, - ЗМІ

неділя, 11 січень 2026, 18:05

Колишній очільник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак, перебуваючи за кордоном, в українському суді відсудив пенсію у понад 156 тисяч гривень. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України. Зараз Казаку 36 років. Чоловік оф...