Учені розповіли про таємничі "чарівні кола" та їх властивості. Такі візерунки на піску знаходять по всьому світу (відео)

Чарівні кола в Намібії (Фото:Доктор Стефан Гетцін)

Чарівними колами охрестили дивні ділянки землі, які вкривають пустелі в різних частинах світу, включно з Намібією, Західною Австралією, Сахелем, Мадагаскаром і Ближньою Західною Азією.

Ці ділянки характеризуються наявністю круглих, безплідних зон сухої та голої землі, розділених низькою трав’янистою рослинністю. Вони мають діаметр приблизно до 12 метрів і зазвичай не стикаються одна з одною.

Довгий час залишалося загадкою, що спричиняє появу цих кіл. Існує кілька теорій, але поки немає остаточної відповіді. Деякі припущення включали в себе термітів і токсини, але дослідження не дали однозначних результатів.

Вчені провели систематичне дослідження з використанням супутникових зображень дуже високої роздільної здатності та машинного навчання для аналізу даних. Вони виявили 263 місця з аналогічними візерунками рослинності в різних частинах світу і виявили спільні риси, властиві цим місцям. До таких рис належать сухе і посушливе середовище, високі температури, висока сезонність опадів і ґрунт із низьким вмістом поживних речовин і високим вмістом піску.

Цікаво, що області з чарівними колами також демонструють більш стабільну продуктивність рослинності з плином часу, ніж прилеглі території без кіл. Ці результати можуть допомогти вченим краще зрозуміти, які механізми та фактори сприяють утворенню цих загадкових зразків рослинності.

Загалом, дослідження надає новий атлас місць із чарівними колами і дає змогу вченим глибше вивчити екологічні та біогеографічні аспекти цих загадкових явищ. Воно також може допомогти в розумінні ролі цих рослинних структур у підтримці стабільності екосистем та їхній адаптації до зміни клімату.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Реактивний двигун у "Шахеді": Експерт оцінив погрози росіян, чи стане це проблемою для української ППО

понеділок, 11 грудень 2023, 8:49

В Росії вихваляються встановленням реактивних двигунів на дрони-камікадзе "Шахед". Якщо це справді вдасться зробити, українська ППО матиме певні проблеми з їх перехопленням. Таку думку в коментарі "24 каналу" висловив військово-політичний оглядач Олекс...

Цей крок "Слуги народу" може стати фатальним: Чим небезпечна відставка Залужного, – Казарін

понеділок, 11 грудень 2023, 8:16

Підрив бойового духу сотен тисяч бійців і наслідки такого морального удару - схоже останнє про що замислюються ініціатори повалення главкома у високих київських кабінетах. Зміна популярного головкома може не призвести до успіхів на полі бою. І в цьому ...