Каховську ГЕС, найімовірніше, зруйнував вибух зсередини. Удар ззовні навряд чи міг спричинити такі наслідки. Таку думку висловили експерти з техніки та боєприпасів, повідомляють Патріоти України із посиланням на The New York Times.
"Вибух у закритому просторі, коли вся його енергія спрямовується на навколишню будівлю, може завдати найбільшої шкоди. Навіть у цьому випадку, за словами експертів, для прориву дамби знадобилися б щонайменше сотні кілограмів вибухівки. Зовнішня детонація бомби або ракети спрямує на дамбу лише малу частину своєї сили, і для досягнення аналогічного ефекту знадобиться вибухівка значно більшої потужності", - пише видання.
Так, професор інженерії і експерт з вибухових речовин в Університеті Іллінойсу Нік Глумак наголосив, що кількість вибухівки, яку може нести боєголовка, є обмеженою. За його словами, навіть пряме попадання могло б не зруйнувати дамбу. "Для цього потрібна значна кількість енергії. Подумайте про сили, які діють на конструкцію в процесі – вони величезні. У вас є масивна сила води", - пояснив він.
Своєю чергою, професор інженерії в Університеті Меріленда і член Національної академії інженерії Грегорі Бехер, який вивчав руйнування дамб, назвав випадок Каховської ГЕС підозрілим.
Він пояснив, що деякі дамби руйнуються через сильні потоки води, що "переповнюють" їх. Однак у такому випадку руйнування починається з земляної частини дамби на обох берегах.
Але фотографії та відеозаписи свідчать про те, що Каховська дамба була прорвана спочатку посередині, поруч з електростанцією, що примикає до берега і перебуває під контролем Росії. Обидва кінці дамби спочатку були неушкодженими, але протягом дня з потоком води все більша частина дамби руйнувалася.
Видання наголошує, що навіть попри пошкодження, завдані раніше, а також шлюзові затвори та високий рівень води, було неочікуваним, що таку велику дамбу може розірвати на частини.
У Тверській області РФ на території меморіального комплексу “Мідне”, який присвячено пам'яті жертв політичних репресій і де поховано, зокрема, розстріляних у 1939 році польських військовополонених, з'явилося погруддя Сталіна. Директор меморіалу назвав ...
Неординарна подія трапилася 1 жовтня на одному із пунктів пропуску з Білоруссю. Під час всеукраїнської хвилини мовчання білоруси приспустили свій прапор. Про це повідомляє журналіст Андрій Цаплієнко, передають Патріоти України. «Не знаю, чи це була ін...