Угода ЄС - США підписана. Що це означає для нас? - політолог

"Ця угода ховає пропозиції Дмітрієва і відкриває шлях до переговорів США-Китай", - пише політолог Вадим Денисенко на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Тепер спробую коротко пояснити все це людською мовою

1. США (Трамп) довго вагалися з приводу того, як працювати з росіянами. На столі було дві протилежні концепції: одна передбачала максимальне видавлювання Росії з енергетичних ринків світу і, перш за все ЄС. Інша, (пропозиція Дмітрієва) - передбачала, що Штати стають посередником у торгівлі російських енергоносіїв на підсанкційних ринках.

Угода з ЄС показала, що США прийняли рішення відкинути пропозицію Дмітрієва (як мінімум, на цьому етапі) і йдуть шляхом поступового звуження російського енергетичного впливу. Обіцянка купувати американські енергоносії на 600 млрд — означає відмову європейців від російських газу та нафти. І це тільки початок.

2. Зараз для нас, як я вже це неодноразово писав і говорив, ключовим фактором має стати ситуація в Індії. США, за логікою, мають натиснути на Делі, яке має замістити російську нафту на близькосхідну. Якщо це станеться, російські нафтові доходи впадуть приблизно на чверть, а це, своєю чергою, означатиме, що Путін стоятиме перед дилемою: різко скорочувати інфраструктурні та деякі соціальні проєкти, щоб збільшити воєнні витрати чи навпаки, заморозити воєнні витрати, як мінімум, на рівні 2025 року.

3. Після завершення переговорів з ЄС, Трамп входить в переговори з Китаєм, де ЄС, вже гарантовано, буде йти в фарватері США. Це ключові для нас переговори, бо саме вони будуть визначати не лише те, як буде влаштований торгівельний світ наступного десятиліття, але й те, як буде чи не буде закінчуватися війна в Україні.

4. Росія потрібна і Вашингтону і Пекіну як слабка держава з прогнозованим і зрозумілим керівництвом. Видно, США вже розуміють, що відірвати Росію від Китаю на цьому етапі неможливо. І їх може влаштувати максимально ослаблена Росія, орієнтована перш за все на Пекін, який виступає покупцем останньої надії, але не дає нові технології та не будує сучасні виробництва у РФ.

5. Я можу висунути гіпотезу, що політичне майбутнє Путіна багато в чому залежатиме від його договороздатності в українському питанні. Правда, в ході переговорів США-Китай, Україні будуть висунуті достатньо жорсткі умови "компромісу".

6. Часові рамки переговорів США - Китай, як мінімум, наступні 6-7 місяців.

7. Головне питання на яке поки немає відповіді — що буде, якщо Путін не захоче йти на компроміси й оголосить мобілізацію (орієнтовно в 300 тисяч людей). Ця опція є в кишені Путіна. Глобально — це стане причиною його великої поразки в геополітичній грі. Але це може різко змінити ситуацію на фронті".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Я не хочу демонізувати Навроцького, але й не тішу себе ілюзіями, - політолог

понеділок, 28 липень 2025, 20:30

Україні та Польщі вдасться знайти точки дотику, щоб обидві країни могли нормально розвиватися в контексті співпраці і між президентами, і загалом між владами. Таку думку висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський у пр...

Довели "повну вразливість": Кілька уважних людей із ноутбуками поклали "Аерофлот" і весь цифровий суверенітет РФ обличчям у бортове табло, - Найєм

понеділок, 28 липень 2025, 16:00

"Виявилось, що достатньо кількох уважних людей з ноутбуками, трохи часу і терпіння – і вся гордість російського цифрового суверенітету, разом із найбільшою авіакомпанією країни, лягло обличчям у бортове табло", - пише політик та журналіст Мустафа Найєм...