Україна може за кілька місяців створити ядерну бомбу на плутонії, - The Times

Україна може створити елементарну ядерну бомбу протягом кількох місяців, якщо обраний президент США Дональд Трамп відмовиться від військової допомоги. Про це йдеться в інформаційному документі, який підготували для Міністерства оборони України, пише The Times 13 листопада, передають Патріоти України.

Країна швидко зможе створити базовий пристрій із плутонію з технологією, аналогічною бомбі "Товстун", яку скинули на Нагасакі 1945 року, ідеться у звіті. Зазначено, що через брак часу на будівництво й експлуатацію великих установок, які потрібні для збагачення урану, Україні довелося б покладатися на використання плутонію, добутого з відпрацьованих паливних стрижнів з українських ядерних реакторів.

Україна контролює дев'ять активних реакторів і має значний ядерний досвід. У звіті йдеться, що вагу реакторного плутонію, доступного Україні, можна оцінити в 7 тонн, тоді як для створення значного арсеналу ядерної зброї знадобилося б набагато менше матеріалу. Наявного матеріалу було б досить для сотень боєголовок із тактичною потужністю кілька кілотонн, зазначено в документі.

Автори документа дійшли висновку, що потужність такої бомби становитиме приблизно 1/10 потужності бомби "Товстун". Цього, на їхню думку, було б досить, щоб знищити цілу російську авіабазу чи зосереджені військові, промислові або логістичні об'єкти. Точна потужність ядерного заряду буде непередбачуваною, оскільки в ньому використовуватимуть різні ізотопи плутонію.

Доповідь, яку склав Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння, передали заступнику міністра оборони країни. Уряд України її не схвалив, але вона встановлює правове підґрунтя, на якому Україна могла б вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

"Порушення [Будапештського] меморандуму Російською Федерацією, яка має ядерну зброю, дає формальні підстави для виходу з ДНЯЗ і моральні причини для перегляду неядерного вибору, зробленого на початку 1994 року", – ідеться у документі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Китай демонструє бажання завершити конфлікт, але це точно не пріоритет": Денисенко пояснив, чи чекати Україні удару "Орєшніком"

середа, 11 грудень 2024, 16:48

"Вдруге за час повномасштабної війни Медвєдєва покликали в Пекін (минулого разу це було в грудні 2022 року і тоді, зокрема говорили про недопустимість ядерного удару). Про що говоритимуть зараз?", - про це у Фейсбуці пише Вадим Денисенко, . "1. Китай, ...

Мобілізація в Україні навіть за більш сприятливих умов не покриває поточних втрат на фронті, - Андрій Кокотюха

середа, 11 грудень 2024, 15:59

"Віднедавна тема мобілізації 18-25-річних українців присутня щодня не лише в українському публічному просторі. Поза сумнівом, там чимало перекручень, спекуляцій та емоцій. Але разом із тим є інформація, яку не спростували - відмова Володимира Зеленсько...