Україна може створити елементарну ядерну бомбу протягом кількох місяців, якщо обраний президент США Дональд Трамп відмовиться від військової допомоги. Про це йдеться в інформаційному документі, який підготували для Міністерства оборони України, пише The Times 13 листопада, передають Патріоти України.
Країна швидко зможе створити базовий пристрій із плутонію з технологією, аналогічною бомбі "Товстун", яку скинули на Нагасакі 1945 року, ідеться у звіті. Зазначено, що через брак часу на будівництво й експлуатацію великих установок, які потрібні для збагачення урану, Україні довелося б покладатися на використання плутонію, добутого з відпрацьованих паливних стрижнів з українських ядерних реакторів.
Україна контролює дев'ять активних реакторів і має значний ядерний досвід. У звіті йдеться, що вагу реакторного плутонію, доступного Україні, можна оцінити в 7 тонн, тоді як для створення значного арсеналу ядерної зброї знадобилося б набагато менше матеріалу. Наявного матеріалу було б досить для сотень боєголовок із тактичною потужністю кілька кілотонн, зазначено в документі.
Автори документа дійшли висновку, що потужність такої бомби становитиме приблизно 1/10 потужності бомби "Товстун". Цього, на їхню думку, було б досить, щоб знищити цілу російську авіабазу чи зосереджені військові, промислові або логістичні об'єкти. Точна потужність ядерного заряду буде непередбачуваною, оскільки в ньому використовуватимуть різні ізотопи плутонію.
Доповідь, яку склав Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння, передали заступнику міністра оборони країни. Уряд України її не схвалив, але вона встановлює правове підґрунтя, на якому Україна могла б вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
"Порушення [Будапештського] меморандуму Російською Федерацією, яка має ядерну зброю, дає формальні підстави для виходу з ДНЯЗ і моральні причини для перегляду неядерного вибору, зробленого на початку 1994 року", – ідеться у документі.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. Текст трохи ...
Придбання автомобіля з американського аукціону або салону приваблює багатьох українців. Однак, щоб розрахувати реальну вартість такої покупки, важливо врахувати всі етапи, пов'язані з процесом транспортування та оформлення. Перш ніж ухвалити рішення, н...