Україні передадуть установки для знищення російських літаків на відстані у 100 км, - військовий експерт

"Скоро українське небо захищатиме зенітно-ракетний комплекс SAMP\T. Італія та Франція погодились надати батарею цього ЗРК. Він може знищувати літаки на відстані до 100 км. Дальність знищення балістичних ракет є меншою – до 25 км", - пише військовий експерт Сергій Згурець у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"31 жовтня російські окупанти здійснили кілька хвиль ракетних атак по об’єктах критичної інфраструктури. З літаків стратегічної авіації Ту-95 та Ту-160 було випущено 55 крилатих ракет типу Х-101 та Х-555. Якщо хтось думає, що це відповідь на удари дронами у Севастополі, включно з флагманом Чорноморського флоту "Адмірал Макаров", то вони помиляються. Це просто системний терор, така масова атака російських крилатих ракет потребує тривалої підготовки, адже маршрут кожної ракети Х-101 прокладається майже в ручному режимі.

Цієї доби, за нашими даними, флагмана на бойовому чергуванні не було. Зараз там 2 носії "Калібрів". Атака дронів по Севастополю дійсно була результативною і зменшила потенціал нападу російськими ракетами.

Сили ППО демонструють неймовірну ефективність

Ракети Х-101 мають дальність до 5 тис. км і зараз використовуються для ударів по критичній інфраструктурі. Попри те, що запаси цих ракет вичерпуються, ворог все одно останнім часом використовує їх. Вони вважаються більш точними в російському арсеналі. Наші Повітряні сили у боротьбі з крилатими ракетами демонструють неймовірне з огляду на відсоток знищення ракет. Один із наших генералів сказав, якщо ППО збиває 30% ракет – то це гарний показник, але наші військові втричі перевищили нормативи цього дня.

За словами речника ПС ЗСУ Юрія Ігната, тактика росіян сьогодні була звичайною. Застосування стратегічної авіації, БПЛА майже не було. 2 випадки на півночі було зафіксовано. Авіація завдавала ударів з півночі Каспію та Волгодонська кількома хвилями. 45 із 55 ракет було збито, це дуже хороший результат. Навіть 30% збиття таких технологічних ракет, які спроєктовані так, щоб проходити ППО – це успіх. Застосовувались ЗРК, авіація допомагала і ПЗРК.

Нові системи ППО для України: NASAMS, IRIS-T, SAMP/T та в перспективі Patriot

Ігнат додав, що система IRIS-T одна і працює на 100% ефективно. Сподіваємось, що педантичність та обов’язковість німців покажуть себе і нам нададуть вчасно ще три обіцяні системи. А також розширять виробництво, щоб Україна отримувала ще комплекси й ракети для них. Ефективність IRIS-T близька до 100%, комплекс не помиляється. Система фактично автоматична, людський фактор зведений до мінімуму. Потужні ракети, які летять просто в яблучко. Більше б нам такого добра і все було б добре в нашому небі.

Речник повідомив, що очікування систем NASAMS є. Станеться це скоро. Ми побачимо, як він гарно працює і захочеться більше. З ракетами проблем не має виникати, бо вони на озброєнні майже у всіх країнах НАТО. NASAMS, IRIS-T та в перспективі Patriot, можуть працювати в єдиному інформаційному полі в реальному часі – мати обмін інформації про повітряні цілі. Якщо десь комплекс не відпрацював чи не дістав фізично, то ціль може знищити інший комплекс. Гарна перспектива поєднати всю цю систему в єдину.

Наші штатні комплекси БУК-М1 та С-300 мають певні можливості щодо перехоплення балістичних цілей. Це вимагає достатньо високої професійності особового складу. Ми впритул наблизились до отримання комплексу, який має не лише протиповітряні, а й протиракетні можливості. Скоро українське небо захищатиме зенітно-ракетний комплекс SAMP/T. Італія та Франція погодились надати батарею цього ЗРК.

За даними ЗМІ, він ввійде у пакет допомоги, який запросила Україна у нової прем’єрки Італії. Офіційне рішення має бути десь у середині листопада. Він може збивати й іскандери, і іранські ракети. Згідно з домовленостями, Італія має надати радіолокаційні станції, а Франція пускові установки та ракети. Сам комплекс складається з радіолокаційної станції, яка може бачити цілі на дальності 600 км, кабіни бойового управління та до шести самохідних пускових установок – в кожній з них 8 зенітних ракет. Комплекс може знищувати літаки на відстані до 100 км. Це найбільша дальність, яка буде. Дальність знищення балістичних ракет є меншою – до 25 км. Якщо ми вчасно почнемо підготовку військових, то він стане гарним доповненням до NASAMS та IRIS-Т.

Новітні українські РЛС

За словами Ігната, радіолокаційні станції, які мають ЗСУ сьогодні, у них повний цикл виробництва в Україні. Це уже новітні станції. Треба розуміти, що ми працюємо в умовах війни. Противник дещо знищив – перші удари противника були по РЛС, щоб засліпити Повітряні сили й знищити засоби виявлення. Є виробництво, яке продовжує працювати, але якщо західні країни нам із цим допоможуть, ніхто не буде проти".

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Чапаєвськ знову потерпає від жахливого нальоту дронів: У Самарській області горить завод, що виробляє вибухівку для російської армії (відео)

субота, 5 квітень 2025, 7:24

У місті Чапаєвськ Самарської області РФ безпілотники атакували завод з виробництва вибухівки. Про це у ніч проти суботи, 5 квітня, повідомили російські Telegram-канали, зазначають Патріоти України. "Чапаєвськ Самарської області був атакований БПЛА. Мет...

Народні прикмети на 5 квітня. Що українці традиційно робили цього дня для сімейного щастя

субота, 5 квітень 2025, 7:05

Народне свято 5 квітня відоме під назвами Федулів день, Федул-вітреник, Федора-вітрениця. 5 квітня за новим стилем (18 квітня за старим) віряни традиційно вшановують пам'ять читця Феодула, преподобного Марка Афінського і святої Феодори Солунської. За с...