"У березні 2022 року, коли ми трохи оговталися, і прийшло невідворотне усвідомлення великої війни, я розпачливо питала у свого мудрого та досвідченого товариша, з міжнародним досвідом роботи", - пише журналістка та письменниця Зоя Казанжи на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"— Ну чому нам не допомагають?! Це ж очевидно, що Росія почала війну на знищення!
— А всі наші західні партнери лише зараз почали усвідомлювати, що, може, ми й не програємо. Там все повільно, ти ж знаєш. Від усвідомлення до дій пройде ще певний час.
Наші партнери не давали нам шансів. Попереджали, так. Як ми «готувалися», ви самі знаєте. Але і вони готувалися. Нас відспівувати: який мужній був народ, але не вийшло, не вийшло…
І ще мій товариш сказав:
— Нам всього даватимуть стільки, щоб ми не здохли. Ну і щоб Росія не програла. Бо це матиме значні наслідки для світу, а світ до них не готовий.
Україні була відведена роль країни, яка тілами своїх воїнів і громадян, понівеченими містами, руйнацією інфраструктури мала ослаблювати Росію. Даючи час Європі, в тому числі, інтенсивно вкладатися у свою безпеку.
Пам’ятаєте, як ми тоді підсміювались над заявами європейських політиків, що вони готові підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно — аж до 2027 року». Тобто до 27-го року?!
Ми вдячні і тодішній Америці, і Європі за всі зусилля. І ми пам’ятаємо, звісно, що, отримуючи ракети, нас попереджали «стріляти обмежено». Не злити Росію. Бо ж ядерка. Країни, які були гарантами нашої безпеки, які відібрали у нас ядерну зброю, відвели нам роль тих, хто мав «ослаблювати Росію».
Так вже було в історії. І коли фіни просили допомоги, найперше у сусідів-скандинавів. Але отримали мітинги «підтримки і осуду агресії». Правда, гуманітарні місії по порятунку цивільного населення таки організували. Фінляндія втратила території і людей. Плата за свободу і незалежність була такою.
Так вже було, коли у Мюнхені 1938 року Муссоліні, Гітлер, Герінг і Чемберлен підписали угоду, віддаючи частину Чехословаччини. Сподіваючись, що, жертвуючи малим, вдасться зберегти більше. А люди… Кого і коли цікавили люди? «Я привіз вам мир!» — Чемберлен пафосно повертався у Велику Британію. І мир полетів до біса через рік. Європа запалала. Гітлер ковтав країну за країною.
Бо ніколи не можна догоджати агресору і диктатору. Лише інша сила. Лише знищення. До честі британців, саме Велика Британія була єдиною країною, яка брала участь у Другій світовій війні від самого початку і до оголошення капітуляції Японією.
Так вже було, коли в 1940-му році єврейських дітей намагалися вивезти суднами до Америки. Щоб врятувати. Америка не видала візи. Не прийняла. Більшість із цих дітей загинули.
Або поцікавтеся, наприклад, долею судна «Сент-Луїс». Рейс тих, хто намагався врятуватися від нацистських переслідуванням ще назвали подорожжю приречених або проклятих.
Їм теж не видавали візи, бо політика, бо перевищення імміграційних квот. Не прийняли ані Куба, ані США. Судно змушене було повернутися до Європи. 1939 рік. Вижили не всі, як ви розумієте.
Але юридично, все було бездоганно і в рамках закону. Не порушувати ж закони заради якихось людей, правда?
Все це було. І прихід фашистів до влади. І політика умиротворення диктаторів. І намагання виграти час. І спроби не злити агресора.
Диктаторські режими ні перед чим не зупиняються. Тому їх, врешті решт, знищують. Жаль лише, що перед цим довго вагаються і сподіваються на здоровий глузд.
Але у нас є і хороші новини: зараз все закрутилось дуже швидко. Не розтягуючись на роки. Турбулентність світового рівня.
Найважливіше: Європа створює SkyShield — це система захисту повітряного простору України від ракетних атак Росії. Формується коаліція європейських країн, які готові надати військові літаки та інфраструктуру. НАТО надає розвідувальні та командні потужності.
Росія повільніше, аніж ми хочемо, але слабне. Так, і санкції спрацьовують теж. Ні «за три дні», ні «за три роки» не вийшло у цієї ненормальної бензоколонки стерти нас безслідно.
Союзники США — а це Ізраїль, Саудівська Аравія плюс члени розвідувального альянсу «Пʼять очей», подивились на цей триндець і працюють над переглядом поточних протоколів обміну розвідданими. Враховуючи наявність хороших відносин між адміністрацією Трампа та Росією.
Китай відкритим текстом попередив, що умови миру в Україні не можуть визначати тільки Росія і США. Європа й Україна мають брати участь у мирному процесі нарівні з Росією і США. Китай, звісно, ніякий не союзник. Але дрони десь купувати треба, поки ми не покриваємо самі їхнє виробництво. Господні жорна мелять повільно, але невблаганно".
Православна церква України 11 травня за новим стилем (24 травня за старим) вшановує пам'ять рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців церковнослов'янської мови, нагадують Патріоти України. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучеників Дади, М...
Під час оголошеного Росією так званого триденного «перемир’я», група окупантів спробувала наблизитися до позицій Сил оборони України, маскуючись під українських військових. Про це повідомила 60-та окрема механізована Інгулецька бригада в Telegram, пере...