"Українці довели, що вони вміють ефективно використовувати подароване": Аналітики зі Швеції про нову зброю для нашої країни та навчання артилеристів ЗСУ на найкращих САУ Європи

система Archer

Навчання українських військових на шведських самохідних артилерійських установках (САУ) Archer може проходити як в Україні, так і в Швеції, вважають деякі експерти. Питання лише в тому, що краще для шведської та української сторони, вважає Роберт Далсо зі Шведського агентства оборонних досліджень, повідомляє Еxpressen.

За словами підполковника Йоакима Паасіківі, Швеція є найімовірнішим вибором. Шведський уряд вирішив, що Україна має бути допущена до роботи зі шведською артилерійською системою Archer, про це було оголошено на прес-конференції 19 січня. Але самохідна артилерійська установка, яку називають однією з найсучасніших у світі, складна, і українцям потрібно пройти навчання, щоб нею користуватися.

Питання полягає в тому, де відбуватиметься навчання — у Швеції чи в Україні. За словами головного інженера Роберта Далсо, це можливо в обох країнах. Тренуватися можна було б у Бодені або в Україні.

«Загалом, українці довели, що вони дуже добре вміють швидко розгортати та ефективно використовувати раніше подароване обладнання, яке їм було невідоме. Це один з яскравих уроків цієї війни», — заявив він.

Однак Йоакім Паасіківі, підполковник Шведського оборонного коледжу, каже, що, найімовірніше, тренування відбуватимуться у Швеції, оскільки артилерійська установка має високу сумісність зі шведською місцевістю.

За словами Паасіківі, підготовка може зайняти кілька місяців. Рейн Пелла, експерт з озброєння Шведського університету оборони, наголошує на необхідності підготовки кваліфікованих сервісних техніків в Україні або, як альтернатива, у країнах НАТО — Литві та Польщі, які зможуть ремонтувати та обслуговувати установки.

Рейн Пелла зазначає, що домогтися ефективної роботи артилерійської системи — справа непроста. Він нагадав про попередні поставки зброї в Україну, як-от 14 німецьких Panzerhaubitze 2000, які швидко вийшли з ладу через те, що технічна підтримка не працювала і не вдалося налагодити надійну систему їхнього обслуговування.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Навіть свою публіку не переконали: У Росії визнали фейком новину, де "ЗСУ ображають російськомовну жінку" (відео)

середа, 29 березень 2023, 13:51

Росія масово створює фальшиві відео про Україну та ЗСУ, щоб налякати місцеве населення. Проросійський Telegram-канал "Записки ветерана" визнав, що відео з Мережі на якому "українські військові ображали жінку за те, що вона говорить російською", є фейко...

Основний дохід - реклама в Instagram: Дружина Павліка вразила сумою, яку заробляє щомісяця

середа, 29 березень 2023, 12:53

Дружина співака Віктора Павліка - блогерка Катерина Реп'яхова – розповіла про свій заробіток, передають Патріоти України. Загалом, кошти Каті приносить фотоблог, де у неї чимало рекламних інтеграцій. На місяць зірка Мережі може заробити від 150 до 200 ...