Навчання українських військових на шведських самохідних артилерійських установках (САУ) Archer може проходити як в Україні, так і в Швеції, вважають деякі експерти. Питання лише в тому, що краще для шведської та української сторони, вважає Роберт Далсо зі Шведського агентства оборонних досліджень, повідомляє Еxpressen.
За словами підполковника Йоакима Паасіківі, Швеція є найімовірнішим вибором. Шведський уряд вирішив, що Україна має бути допущена до роботи зі шведською артилерійською системою Archer, про це було оголошено на прес-конференції 19 січня. Але самохідна артилерійська установка, яку називають однією з найсучасніших у світі, складна, і українцям потрібно пройти навчання, щоб нею користуватися.
Питання полягає в тому, де відбуватиметься навчання — у Швеції чи в Україні. За словами головного інженера Роберта Далсо, це можливо в обох країнах. Тренуватися можна було б у Бодені або в Україні.
«Загалом, українці довели, що вони дуже добре вміють швидко розгортати та ефективно використовувати раніше подароване обладнання, яке їм було невідоме. Це один з яскравих уроків цієї війни», — заявив він.
Однак Йоакім Паасіківі, підполковник Шведського оборонного коледжу, каже, що, найімовірніше, тренування відбуватимуться у Швеції, оскільки артилерійська установка має високу сумісність зі шведською місцевістю.
За словами Паасіківі, підготовка може зайняти кілька місяців. Рейн Пелла, експерт з озброєння Шведського університету оборони, наголошує на необхідності підготовки кваліфікованих сервісних техніків в Україні або, як альтернатива, у країнах НАТО — Литві та Польщі, які зможуть ремонтувати та обслуговувати установки.
Рейн Пелла зазначає, що домогтися ефективної роботи артилерійської системи — справа непроста. Він нагадав про попередні поставки зброї в Україну, як-от 14 німецьких Panzerhaubitze 2000, які швидко вийшли з ладу через те, що технічна підтримка не працювала і не вдалося налагодити надійну систему їхнього обслуговування.
Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначений їх склад. Організаційні зміни мають відбутись протягом місяця. Рішенням Верховного головнокомандувача В.Зеленського, головнокомандувача ЗСУ О.Сирського, командувача НГУ О.Півненко призначено...
Перша леді США Меланія Трамп після чотиритижневої відсутності повернулася до Вашингтона. Президент Дональд Трамп разом із дружиною відвідав прийом для членів Національної асоціації губернаторів у Східній кімнаті Білого дому, передають Патріоти України....