Навчання українських військових на шведських самохідних артилерійських установках (САУ) Archer може проходити як в Україні, так і в Швеції, вважають деякі експерти. Питання лише в тому, що краще для шведської та української сторони, вважає Роберт Далсо зі Шведського агентства оборонних досліджень, повідомляє Еxpressen.
За словами підполковника Йоакима Паасіківі, Швеція є найімовірнішим вибором. Шведський уряд вирішив, що Україна має бути допущена до роботи зі шведською артилерійською системою Archer, про це було оголошено на прес-конференції 19 січня. Але самохідна артилерійська установка, яку називають однією з найсучасніших у світі, складна, і українцям потрібно пройти навчання, щоб нею користуватися.
Питання полягає в тому, де відбуватиметься навчання — у Швеції чи в Україні. За словами головного інженера Роберта Далсо, це можливо в обох країнах. Тренуватися можна було б у Бодені або в Україні.
«Загалом, українці довели, що вони дуже добре вміють швидко розгортати та ефективно використовувати раніше подароване обладнання, яке їм було невідоме. Це один з яскравих уроків цієї війни», — заявив він.
Однак Йоакім Паасіківі, підполковник Шведського оборонного коледжу, каже, що, найімовірніше, тренування відбуватимуться у Швеції, оскільки артилерійська установка має високу сумісність зі шведською місцевістю.
За словами Паасіківі, підготовка може зайняти кілька місяців. Рейн Пелла, експерт з озброєння Шведського університету оборони, наголошує на необхідності підготовки кваліфікованих сервісних техніків в Україні або, як альтернатива, у країнах НАТО — Литві та Польщі, які зможуть ремонтувати та обслуговувати установки.
Рейн Пелла зазначає, що домогтися ефективної роботи артилерійської системи — справа непроста. Він нагадав про попередні поставки зброї в Україну, як-от 14 німецьких Panzerhaubitze 2000, які швидко вийшли з ладу через те, що технічна підтримка не працювала і не вдалося налагодити надійну систему їхнього обслуговування.
НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...
Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...